Saltuk Deniz: Avcı, Ardeşen Halkından Özür Dileyecektir

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı'nın açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Saltuk Deniz: Avcı, Ardeşen Halkından Özür Dileyecektir

Sen Önce Kendine Bak Avcı!

AKP Rize Milletvekili Muhammed Avcı, Ya Yalanını İspatlayacak, Yada Tüm Rize ve Ardeşenlilerden Özür Dileyecek…

Cumhuriyet Halk Partisi, bu toprakları canıyla vatan yapanların, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini atan, kuran, çok partili demokrasiye geçişi sağlayıp bugünümüze ulaşmasının tek ve yegâne oluşumudur! Bunu inkar edip, türlü yalan ve iftiralarla CHP’yi karalamaya çalışanlar, bu vatanın asıl düşmanları, emperyalizmin işbirlikçileri ve uşaklarıdır!

BUNU KİMSE UNUTMASIN!

Önümüzde bir yerel seçim süreci var… Demokrasinin gereği yurttaşlarımız, kendine hizmet eden, çöpünü toplayıp, suyunu sağlayan ve çevresini temiz tutan kendi belediyelerine yeni bir yönetim seçecek… Beğendiklerine yeniden yetki verecek, beğenmediklerini değiştirecek!

Bu itibarla biz CHP olarak, Millet İttifakı kapsamında, Rize’nin birçok ilçesinde olduğu gibi Ardeşen’de de, bütün Ardeşenlilerle kol kola girerek, yeni bir Ardeşen için yola çıktık! Ve Ardeşenliler, Rizeliler, giderek büyüyen halka içinde horonu birlikte oynuyorlar!..

Hal böyle iken, bu birlikteliği, dayanışmayı bütün yurt genelinde, yalan ve iftiralarla bozmak isteyen AKP’nin, Rize’den seçilmiş Milletvekili Muhammet Avcı, Ardeşen’de yapmış olduğu konuşmada, "Ardeşen’de karşımızda kimler var? Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti birleşmiş burada bizim karşımızda bir mücadele ortaya koyuyorlar. Peki, vitrine baktığımız zaman sadece bu ittifaktan ibaret bir tablomuz var karşımızda? Evet, CHP ve İyi Parti var gibi ama mağaza içerisine girince karşınıza her türlü gayri yasal örgüt ve organizasyon çıkıyor. Mağaza içine giriyorsunuz FETÖ orada. Başka tarafa döneyim diyorsunuz PKK orada. HDP'yi ise siyasi strateji gereği yanlarında tutmak istemiyorlar ama HDP'nin eş genel başkanı çıkıp bütün stratejiyi ifşa ederek her şeyi ortaya koyuyor” diye açıklama yapmış…

Ve devam etmiş, “Şimdi Ardeşen'de kimlerin kimlerle kol kola girdiğini bilmemiz lazım ve teşkilat olarak halkımıza anlatmamız lazım” diye…

Sayın AKP Vekili öncelikle, Ardeşen’de, Ardeşenliler ve Rizeliler kol kola girdiler, bunu bileceksin! Giderek büyüyen bir horon halkası oluşturdular ve bu halka her geçen gün giderek büyüyor. Eski imecelerde olduğu gibi 31 Mart sabahına kadar büyüyecek ve 31 Mart akşamı Rize ve Ardeşen’in en büyük halkası oluşacak… Seçimi kazananın da kaybedeninde içinde olacağı bir halka olacak bu, ayrıştırmasız!..

Çünkü bizim amacımız, Rize ve bütün ilçeleri ile Ardeşen’i hep birlikte yönetmek. Onun için biz hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, ayrıştırmayacağız, suçlamayacağız. Sizi dahi!..

Siz, Ardeşen’e bakınca Ardeşenlilerin çoğunluğunu Fetöcü ve gayri yasal terör örgütü mensupları olarak görüyorsanız yapacak bir şey yok, size cevabı onlar verecek!

Rize ve ilçeleriyle bu her karışını vatan toprağı bilen herkes gibi Ardeşen de, herkesin kendine yurt edindiği, kimsenin düşüncesi yada başka bir niteliğinden ötekileştirilmediği, farklı düşünceler olsa bile asla vatan hainlerinin çıkmadığı bir yerdir!.. Bundan mı rahatsızlık duydunuz ki, insanları iftira ve yalanlarınızla olmayan ayrımcılıklara itiyorsunuz?

Şimdi soruyorum ve tüm kamuoyuna sesleniyorum, Ardeşen’de CHP ve İYİ Parti’de ‘Fetöcü’ olan kim, kimler? PKK’lı olan kim, HDP’li olan kim? Bu suçlamayı ortaya koyan Sayın Vekilin, bu iddiasını ispat etmesi gerek, eğer edemiyorsa tüm kamuoyundan özür dilemelidir.

Bu konuşma aynı zamanda, Ardeşen ve Rize’de huzur içinde geçecek seçim çalışmaları ve dahi seçimi sabote etmek, milleti birbirine düşürmek demektir. Sayın Vekil, bu ifadeleriyle aynı zamanda halkı provoke etmiş, adeta birbirine kışkırtmıştır.

Karşılarına çıkan, kendilerini eleştiren herkesi, kendilerine ve hatta aynaya bakmadan, ‘Fetöcü ve terör örgütü PKK’lı’ olarak eleştirmektedirler. Aslında bu bir çöküşün ve demokrasinin de gereği olan kaybetmeyi içine sindirememenin sonucudur.

Bizde çıkıp, CHP’ye ‘Fetöcü’ diyen aslında kendisi ‘FETÖCÜ’nün ta kendisidir, diyebiliriz!.. Ama demiyoruz!

Oysaki kimlerin Fetö elebaşı ve Fetöcülerle ve HDP ile hangi ilişkileri yaşadığını, hangi yolları birlikte yürüdüğünü herkes biliyor. Bunu açık ve seçik olarak tüm kamuoyunca bilineni başkalarına atma şansınız yok!

Mesela siz bilmiyor iseniz, uzağa değil, kendi geçmişinize bakın, hatırlamıyor iseniz internete girin, AKP-FETÖ, AKP-HDP veya AKP-PKK, AKP-PYD, AKP-İŞİD yazın, ne çıkarsa işinize geldiğince okuyun!

Ama bizim gündemimizde şimdilik bunlar yok.

Biz, bir Genel Seçim yapmıyoruz. Yerel seçimdeyiz! Rize ve İlçelerinin Belediye Başkanlarını seçeceğiz. Ardeşen’in Belediye Başkanını seçeceğiz. Nedir bu korku? Seçimi kaybetseniz ne olacak? Dünyanız mı yok olacak? Neyi ya da neleri kaybetmekten korkuyorsunuz? Neredeyse cenge çıkar gibi seçime girecekseniz?

Ardeşen’de Belediye Başkanı, AKP’nin dışında herhangi bir partiden olursa Ardeşen’de ‘beka’ sorunu mu olacak?

ARDEŞEN’İ FETÖCÜLER Mİ, TERÖRİSTLER Mİ BASACAK NE OLACAK?

Ardeşen’de yaşayan herkes bir şekilde birbiriyle akrabadır. Siz, akrabalar arasına, insanlar arasına nifak tohumumu sokmaya çalışıyorsunuz? Bundan vazgeçin!

Siz, Rize ve Ardeşen’de yaşayan herkesi ve size karşı olan herkesi suçladınız! Onun için bir kez daha soruyoruz, ‘Ardeşen’de CHP ve İYİ Parti’de Fetöcü ve gayri yasal terör örgütünden olanlar’ kimlerdir? Bunları tek tek açıklamak zorundasınız! Yoksa yalancısınız, müfterisiniz, nifakçısınız! Ve Ardeşen halkından özür dilemelisiniz!

Sayın Avcı, bu ülkenin her bir karış toprağında olduğu gibi Rize ve Ardeşen’de hiçbir zaman, hiç bir siyasi partilinin birbirlerini ‘Vatan hainliği’ anlamına gelen ifadelerle suçlamadığını; Rize ve Ardeşen’de seçimlerin ve siyasi ilişkilerin bir huzur ve barış içinde geçtiğini ya bilmemektedir yada bu ortam onun için doğru değildir ve bozmak için hemen işe koyulmuştur!.. Sayın Avcı, ülke ve Rize genelindeki bu birlikteliğin, bütünlüğün temeline dinamit atmaya çalışmıştır. Yanlış yapmıştır!

Çünkü artık seçimi kaybettiğini o da anlamıştır! Ama burada, seçimi kazanıp kazanmamak önemli değildir. Önemli olan seçimden sonra da barış ve huzur içinde bir arada olabilmektir. Bu, sizin işinize gelmeyebilir ama bizim hedefimiz ve mücadelemiz budur!

RİZE VE ARDEŞEN, BUNU HER ZAMAN BAŞARMIŞ VE HER DAİM ÖRNEK OLMUŞTUR!

AKP’nin Vekili, seçim kazanmak uğruna Rize Ardeşen’deki barış ortamını riske atmak istemiştir. Ama Rize ve Ardeşen’in AKP’li, İYİ partili, MHP’li, CHP’li, SP’li vatandaşları bu oyuna düşmeyecek ve seçim sonuçları ne olursa Rize’nin her ilçesinde olduğu gibi Ardeşen’de barış ve huzur içinde yaşamaya devam edecektir!

Bu karalama iftira kampanyaları aslında Fetöcülerin yıllardır kullandığı emperyalist yöntemlerdir. İftira atmak, karalamak, karşındakini değersizleştirmeye çalışmak ve ucuz yalan yöntemleri artık eskidi! AKP’yi iktidara taşıyan, iktidarda tutan bu yöntem artık bitti, tükendi. Ama anlaşılıyor ki bu yöntemden medet uman bir yapı kalmış ve hala AKP’nin içinde kendine yer bulabiliyor!..

CHP olarak bizim için en önemli şey, vatandaşlarımız arasında ayrımcılık, ötekileştirme, çekişme ve gerginlik yaratmadan seçime girmektir ve seçim sonunda kazananı tebrik etmektir!

Biz, seçim kazanmak uğruna ne kimseyi karalarız, nede iftira atarız.

AKP’nin Sayın Vekili, ya bu söz ettiği kişileri açıklayacak ya da tüm kamuoyundan ve Ardeşen halkından özür dileyecektir.

Saltuk DENİZ

İl Başkanı

CHP Rize İl Bşkanı

MUHAMMED AVCI NE DEMİŞTİ?

"Ardeşen de karşımızda kimler var? Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Parti birleşmiş burada bizim karşımızda bir mücadele ortaya koyuyorlar. Peki, vitrine baktığımız zaman sadece bu ittifaktan ibare bir tablomu var karşımızda? Evet, CHP ve İyi Parti var gibi ama mağaza içerisine girince karşınıza her Türlü Gayri Yasal örgüt ve organizasyon çıkıyor. Mağaza içine giriyorsunuz FETÖ orada. Başka tarafa döneyim diyorsunuz PKK orada. HDP'yi ise siyasi strateji gereği yanlarında tutmak istemiyorlar ama HDP'nin eş genel başkanı çıkıp bütün stratejiyi ifşa ederek her şeyi ortaya koyuyor. Diyor ki "Biz Güneydoğuda Ak Partiyi Mağlup edeceğiz. Ülkenin diğer bölgelerin de ise Ak Partinin Kaybetmesi için siyasi partilere destek vereceğiz diyor. Şimdi Ardeşen'de kimlerin kimlerle kol kola girdiğini bilmemiz lazım ve teşkilat olarak halkımıza anlatmamız lazım. Mesele sadece CHP ve İyi Parti meselesi değil, mesele başka, hesap başka."

YORUM EKLE
YORUMLAR
noxuri hacıosmanoglu
noxuri hacıosmanoglu - 7 ay Önce

evet saltuk beyın dedıklerıne katılıyorum,bir belediye secımı oncesı chp adayını kötülemek,karalamak için çirkince iftiralar atan rize akp milletvekili avcıya yakısmadı,burada ardesende hangı partı kazanırsa kazansın hemserımlerım vatanseverdır,ama avcı secımı kaybetme korkusu altında bunları soyledı dıye dusunuyorum,senelerdır gerıye gıden ardesenın degısımı ıcın tek sans tahsın yazıcı beyın kazanmasıdır

SIRADAKİ HABER