23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk ulusal bayramı olma özelliğini taşıyan bu bayram, Türkiye'de 1921'den itibaren "23 Nisan Millî Bayramı" adıyla kutlanmaya başladı.

Tüm ülke genelinde kutlanan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Rize’nin Ardeşen İlçesinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kutlama programı kapsamında hafta içinde, Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İlk ve orta dereceli okullarda öğrenciler arasında çeşitli yaraşmalar düzelendi. Düzenlenen bu yarışlarda dereceye giren öğrencilere, Ardeşen İlçe Kaymakamlığı öncülüğünde kurulan Ardeşen Teknoloji Eğitim Kültür ve Spor Derneği tarafından hazırlanan hediye çekleri verildi. Bu tür eğitime verilen desteğin ilerleyen dönemde daha da artacağını belirtildi.

Yarışmaya katılarak ödül alan çocuklara bu ve bundan sonra yapılacak etkinliklere katılmaları için hediye çekleri vererek onları teşvik ederek cesaretlendiren Ardeşen Teknoloji Eğitim Kültür ve Spor Derneği yönetim kurulu ve tüm üyelerine biz basın mensupları olarak adına teşekkür ederiz.

Bu vesileyle; Tüm dünya çocuklarının, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, yürek dolusu sevgiler sunuyoruz.

Ardeşen'de Renkli Bir 23 Nisan Kutlaması: 1. Çocuk Şenliği Ardeşen'de Renkli Bir 23 Nisan Kutlaması: 1. Çocuk Şenliği

Muhabir: Haber: Salih NAVDAR