Avni Kahya; Koltuğa Yapışmayacağım, Yerime Adam Yetiştireceğim

AK Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni Kahya, Çay Üretiminde Her Yıl Ardeşen'linin Kaybının 75 Milyon TL Olduğunu ve Bu Paranın Ardeşen'de Kalması Gerektiğini Söyledi.

Avni Kahya; Koltuğa Yapışmayacağım, Yerime Adam Yetiştireceğim

Ardeşen’in Ak Parti Belediye Başkan Adayı Avni Kahya, her şeyi dobra dobra konuştu

ARDEŞEN HALKI MERTTTİR

Avni Kahya: “Ardeşen halkı, mert insanlardan oluşur. Öyle arkadan konuşmaz, iş çevirmez varsa şikayeti gelir yüzünü söyler. Adaleti sever ve siz adaletli olduğunuzda da sizin yanınızda olur”

Ak Parti Ardeşen Belediye Başkan Adayı Avni kahya:  Çaykur işçisi olan Babasının ona olan dürüstlük ve düzgün olma vasiyetini kendine ilke edinerek oluşturduğu yaşamında ve siyaset hayatında herkes tarafından çok sevildi sayıldı.  Hiçbir zaman koltuk sevdalısı olmadı. Verilen görev neyse hep onu yaptı. İnsanlarla gönül ilişkisini iyi kurdu.

Sağdan soldan her kesimin oyunu alacağının altını çizen Avni Kahya, “Çıtasını yükselten Ardeşen’i hem hizmet hem de sosyal belediyecilikte çok daha güzel yaşanabilir bir ilçe olacak ve bunun içinde  için dur duruk demeden çalışacağının altını çizdi.

1962 Ardeşen doğumluyum. Çaykur işçisi olan Mustafa Kahya’nın oğluyum, annem ise ev kadını. Rahmetli babamın bana vasiyeti olan “dürüstlük ve düzgün” olmayı, bütün hayatım üzerine bina ettim ve babamın bana olan bu nasihat ile yetiştim. İlkokulu ve ortaokulu Ardeşen’de tamamlarken, liseyi Rize’de Endüstri Meslek lisesinde 1979 yılında tamamladım. Aynı yıl Makine mühendisliği bölümü kazandım, fakat 12 Eylül öncesi olduğu için kazandığım üniversiteye gidemedim. Sonra tekrar imtihana girdim ve İstanbul’da yüksek teknik öğretim okulu elektrik bölümüne girdim ve iki yıllık süre içinde Konya yurdu içinde Milli Türk talebe yurdunda siyasette pişme dönemi geçirdim. O zaman ki abilerimiz şuanda ki Türkiye’nin yönetim kadrosunda olan Milletvekillerimiz ve eski Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek gibi insanların yanında yetiştim. Daha sonra Trabzon’da okudum ve mezun oldum. Askerliğimi ise Deniz harp okulunda yaptım ve Ardeşen’e geldim. Benim ilk siyasete girmem 1994 yılına dayanıyor ve o gün bugündür siyasetten çıkamadım. 2002 yılında Ardeşen Belediye Başkan yardımcılığı görevini yaptım, 2009 yılında AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yaptım. 2014 yılında siyaseti bırakma kararı almıştım ama dönemin vekili sayın Nusret Bayraktar bana;” siyaseti bırakamasın, siyaset tuzlu su gibidir, içtikçe harareti artar” dedi, ama ben siyaseti bırakmıştım. Siyaseti bırakmamda ki neden, yerime gelen insanların önü açılsın, yeni filizler yetişsin. Çünkü arkamda sağlam bir ekip oluşturmuştum. Benim niyetim buydu. Daha sonra şimdi ki vekilimiz Muhammed Avcı beni aradı ve “seni listeye yazdım” diyerek tekrardan İlçe Başkanlığı görevine geldim.”

Ardeşen’de Her kesimin Oyunu Alacağım”

AK Parti Ardeşen Belediye Başkanlığı için “olmazsa olmazım” değildi diyen Avni Kahya sözlerini şöyle sürdürdü;

“Talip Olduk Ama Israr Etmedik”

“ Benim adaylığım için teşkilat bana sen adaysın dedi. Biz göreve talip oluruz, vermezlerse de gönül koymayız. Talip olduk ama ısrar etmedik. Önemli olan da oydu. Ben bu görev için ne Nusret abiyle, nede çok sevdiğim AK Parti yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tahir Akyürek’e konuşmadım. Bana bu görevi verdiler ve bundan sonra bana düşen görev elimizden gelen cabayı göstermek. Ardeşen’de çok iyi durumdayız. 25 seneden buyana ben Ardeşen’de aktif siyaset yaptım çok dost biriktirdim. Bana burada hiçbir farklı partiden muhalefet olduğunu da düşünmüyorum. Herkesle diyaloğum iyidir, niye? ;” İnsanlarla ben gönül ilişkisi kurdum. Sonuçta ben Ardeşen’in çocuğuyum” Ben Ardeşen’de belediye Başkanı olacaksam, tüm diğer partilerin de belediye başkanı olacağım. Ben herkesin oyunu alacağım. Çok güzel bir siyasi havamız var. Kavgasız, tartışmasız, güzel bir seçim geçiriyoruz. “

“Ailem, benden sonra Soldan, Sağa Oy Vermeye Başladı”

Kendisinin aile çevresinin aslında solcu olduğuna dikkat çeken Ardeşen AK Parti Belediye Başkan adayı Avni Kahya;” Ben, üniversiteden gelene kadar annem, babam, çevrem hep sola oy vermişti. Benim ve amca çocuklarının üniversite sonrası tabiri caizse akrabayı zehirledik ve soldan sağa oy vermeye başladık. O gün, bugündür devam ediyoruz. Bana bu görev verildiyse, inşallah layıkıyla yapacağız ve beş sene sonra da Ardeşen halkının takdirine göre de devam edeceğiz.

“Ardeşen Halkı Merttir!”

Ardeşen halkının şikayet etmesi yoktur, gelir yüzünüze karşı söyler diyen Başkan adayı Kahya; ”Ardeşen halkı mert insanlardan oluşur. Öyle arkadan konuşmaz, iş çevirmez, varsa şikayeti gelir yüzünüze söyler. Ardeşen insanı adaleti sever ve adaletti olduğunuzda sizin yanınızda olur, tam tersi şayet adaletli değilseniz gelir kavgasını eder. Ardeşen halkının duruşu budur. Sözünün arkasına durur”

“Ardeşen Yaşanabilir Bir İlçe Olacak!”

Ardeşen ilçesinin coğrafyasına bakıldığı zaman ise, güzel ilçemizin içinden iki tane aynı güzellikte akan deresi bulunuyor. Bu derelerden çok daha fazla istifade edeceğiz. Bir tanesine, şayet göreve gelirsem o dereden deniz alabalığı projesini hayata geçireceğiz. Bu projeyi ben 2014 yılında fizibilite olarak Kalkanıma Bakanlığı tarafından onaylanmıştı. Bu projeyi hayata geçireceğiz, Van’da inci kefali nasıl önemli ise, burada da deniz alabalığı projesi hem turizme hem de Tarıma ne kadar etkili olduğunu hep beraber göreceğiz. Ardeşen ilçemizin bir diğer büyük avantajı ise, organize sanayi bölgesi alanı. Bu alan Türkiye’nin nadir su membasındır. Ayder gibi Türkiye’nin çok önemli turizm destinasyonun girişindeyiz. Havalimanının bitimi ile Ardeşen ilçemiz ufku olan bir ilçe. Turizm ile birlikte onun ek üniteleri olan sanayi, tarım ve Üniversiten daha da gelişmesi ile birlikte Ardeşen daha yaşanabilir bir ilçe olacak. Belediye Meclis üyeleri bu gelişime göre isimlendirildi. Bu kadronun çok büyük avantajı olacak. Kendi içimizde çok istişare yapacağız, hep birlikte bu bölgeyi çok daha büyüteceğiz”

“Ardeşen Halkı İle Birlikte Karar Alacağız”

Ardeşen için en önemli mesele istihdam artırıcı önlemlerin alınması gerektiği söyleyen Kahya;” Bu bölgede yer alan insanların ekmek yemeleri, evine ekmek götürmeleri çok önemli. Bu konuyu tek başına Belediye yapamaz ama paydaşlarımızla iş imkanları yaratacağız. Fakir fukaranın da duası alacağız, çünkü biz dualarla birlikte yürüyen bir anlayışa sahibiz. Mutlaka dua alacağız, bunun dışında fiziksel şeyler zaten yapılacak. AK Parti hükumetinden Allah razı olsun. Geçmiş dönemlerde 100 metrekare park yapıldığı zaman törenle açılıyordu, AK Parti ile binlerce metre park yapıyoruz ve açılışını bile yapmıyoruz. Ben gelinen noktayı size anlatmak için bu örneği verdim. Daha iyisi de yapacağız ama imkanlar ölçüsün de ve kaynakları doğru kullanarak. Ben mühendisim ve ekibimde de üç tane daha mühendis var, aynı zamanda takım çalışması yapacağız, kaynakları en doğru şekilde kullanacağız. Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız bizi Ankara’ya çağırmıştı ve aynen şunu söylemişti;” İş yapacaksanız mutlaka ama mutlaka muhatapları ile birlikte yapın”. Biz ne yapacağız, diyelim ki bir yol yapacağız. Vatandaşlarla birlikte yapacağız, yani Ardeşen halkına soracağız ve onların onayı ile iş yapacağız. Ardeşen için yapacağımız tüm projelerde lokomotif biz olacağız ama mutlaka Ardeşen halkının fikrini de alacağız. Ardeşen halkının gönlünü alacağız”

Ardeşen’de Çıta Yükseldi..

Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin’in yaptığı hizmetlere çıtayı yükselttiğine dikkat çeken Başkan adayı Avni Kahya;” Bu bir bayrak yarışıdır. Nasıl ki Hakan bey, geçmiş dönemde Mümtaz beyden bayrağı devir aldı ve yaptığı hizmetlerle Ardeşen’de çıtayı yükseltti, şimdi sıra bizde. Bu çıta beş yıl sonra milletin gönlünde olacak. Önemli olan yapılan yatırımların vatandaşın gönlünde yer etmesi. Biz bunu başarmak istiyoruz. Halka açık bir belediyecilik yapacağız ve bizden sonra gelen Başkanlarda böylece bizimle yarışacak. Hedefimiz budur”

Yılda 75 Milyon Ardeşen’de Kalmalı..

Türkiye’de toplanan çayın yüzde10’nun Ardeşen’de toplandığının altını çizen Ardeşen AK Parti Belediye Başkan adayı Avni Kahya, “ 120 bin ton çay Ardeşen’de üretiliyor ve senede yaklaşık 75 Milyon lira Gürcü işçilere gidiyor. Bu ciddi bir rakam. Bu para ne demek biliyormusunuz? Ardeşen kaymakamlığı senede 4 milyon lira yatırım yapıyor. Bu paranın 20 yıllığı bir sezonda Ardeşen’den Gürcü işçilere gidiyor demek. Bu konuda başta Devlet, ÇAYKUR, STK, Belediye olarak ortak bir karar almamız gerekiyor. Bu para Ardeşen’de kalmalı. 75 Milyonu fakir fukaraya aktarsak, burada fakir fukara kalmaz. Bölge halkı olarak, kendi çayımızı kendimiz toplamamız lazım”

Koltuğa Yapışmayacağım, Yerime Adam Yetiştireceğim…

AK Parti Ardeşen Belediye Başkan adayı Avni Kahya, 31 Mart seçimlerinde bundan önce AK Partinin Ardeşen’de aldığı oyların üzerine oy almayı hedeflediklerini belirterek;” İnşallah 31 Mart seçiminde yüzde 50 ile yüzde 70 bant arasında bir oy alacağımız düşünüyorum. Ardeşen halkı ne kadar oyumuzu yüksek çıkartırsa o kadar sorumluluğumuzu artıracaktır. Bütün kesimlerden oy alacağım ve herkesin başkanı olacağım. Ardeşen halkı beni 25 seneden beri tanıyor, siyaseti ne şekil yaptığımı biliyorlar. Hiçbir makamı bozmayan ve hiçbir makam tarafından bozulmayan bir insan olarak ben o insanlara bugüne kadar nasıl gelmişsem, aynı şekilde hizmet edeceğim. Hizmetimin sonunda ise “aferin güzel hizmet etti” dedirterek, bu hizmeti bitireceğiz, koltuğa yapışmayacağım ve öncelikle yerime adam yetiştirip, bırakacağıma” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan ALBAŞ..(inş.yük.müh.)
Orhan ALBAŞ..(inş.yük.müh.) - 1 yıl Önce

Hedef ve ilkelerinizi sıralayınız...Örnek. 40 yıl sonrasının İL merkezini planlayın..

SIRADAKİ HABER