Ardeşenli Murat Kutanis Raco Dağına bayrağı dikti.

Ardeşenli Murat Kutanis bayrağı dikti, Mehmetçik ezanı okudu!

Ardeşenli Murat Kutanis Raco Dağına bayrağı dikti.
Türk Silahları Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'in batısında Raco beldesine bağlı 1027. Tepesi'ni terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı.
Bu sırada bölgenin zirvesine çıkan Ardeşenli Murat Kutanis elindeki Türk Bayrağı'nı dikti. Ardından tankçı bir Türk askeri ezan okudu.
Bayrağın dikildiği yerde Kutanis "And olsun ki şanlı bayrağımızı Kandil'e dikmeden bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz." mesajı verdi.
35 NOKTA TERÖRDEN TEMİZLENDİ
TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki Afrin'in beş beldesinde 1'i belde merkezi, 23'ü köy, biri köy altı yerleşimi ve 10'u stratejik dağ veya tepe olmak üzere 35 noktayı örgütten kurtarmış oldu.
Terör örgütlerinden temizlenen bu yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle
"Bülbül beldesi merkezinin yanı sıra Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı ile Kürdo köy altı yerleşimini, Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana ve Sukri köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe, Şeyh Hadid beldesinde Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü, Cinderes beldesinde Hammam köyü ile Mersides Tepesi'ni, Şeran beldesinde Burseya Dağı ve Kastel Cündo köyü."

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER