Ardeşen'li Yeğen Kraliçesi 2. Elizabeth'in Doğum Gününe ikinci kez katıldı.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in 92. Doğum Günü Ve Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetler Günü’ne Rize’den Kaçed Başkanı ve Proje koordinatörü Yaşar YEĞEN ikinci kez katılmıştır.

Ardeşen'li Yeğen Kraliçesi 2. Elizabeth'in Doğum Gününe ikinci kez katıldı.

İngiltere’nin Ankara Büyükelçiliğinde 28 Haziran 2018’de düzenlenen Kraliçe II. Elizabeth’in 92. doğum günü kutlamalarına ikinci kez katıldım…

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in doğum günü ve Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetler Günü, 28 Haziran 2018’de Ankara’da verilen resepsiyonla kutlandı. İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Sayın Dominick Chilcott’un ev sahipliğinde, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in doğum günü dolayısıyla elçilikte verilen resepsiyona derneğimizin yönetim kurulu başkanı ve proje koordinatörümüz Yasar YEGEN yürütmüş olduğu başarılı projeler nedeniyle davet edilmiştir.

Resepsiyona hükümet adına Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Ankara’da bulunan büyükelçilerin de aralarında bulunduğu çok sayıda diplomatik misyon temsilcisi ile davetliler katılmıştır. Derneğimizin yürütmüş olduğu bir çok projenin bu kabulde dile gelmesi ve bizim davet edilmemiz KACED ve projelerinin ne denli kabul gördüğünün de kanıtı olarak düşünülmektedir.

İki ülke milli marşlarının çalınmasıyla başlayan resepsiyonda konuşan Bakan Şimşek, Türkiye devleti adına Kraliçe 2. Elizabeth’in 92. doğum günün kutladığını belirterek, son yıllarda büyük bir ivme kazanan Türkiye-İngiltere ilişkilerinin, İngiltere Başbakanı tarafından da “Altın Çağ” kelimeleriyle nitelendiğini söyledi.

Büyükelçi Dominick Chilcott da, Kraliçe 2. Elizabeth’in bu yıl 92 yaşına girdiğini söyledi. 22 yılın ardından tekrar Türkiye’ye görev için döndüğünü söyleyen büyükelçi Chilcott, “Türkiye’ye bir milyondan fazla Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapma cömertliğinde bulunması nedeniyle teşekkür ederim” dedi.

21 Nisan 1926’da doğan Kraliçe 2. Elizabeth, 1952 yılından bu yana İngiliz kraliyet tahtında bulunuyor.

 


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
yasar yegen
yasar yegen - 2 yıl Önce

ilginize çok teşekkürler. iyi çalışmalar

Okan53
Okan53 - 2 yıl Önce

Biraz Euro dolar borç isteseydi yeğen

SIRADAKİ HABER