Cumhuriyet Başsavcısı Koltuğunu Teslim Etti

Bugünü çocukları geleceğin mesleklerini şimdiden yaşıyor. Yaşadıkları tarih 23 Nisan.

Cumhuriyet Başsavcısı Koltuğunu Teslim Etti

Bir 23 Nisan Klasiği… Bugünü çocukları geleceğin mesleklerini şimdiden yaşıyor. Yaşadıkları tarih 23 Nisan.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir gelenek haline gelen kamu kurum ve kuruluşlarının başında yer alan isimler koltuklarını bir günlüğüne dahi olsa çocuklara emanet ediyor.

Rize’nin Pazar ilçesinde Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Tunay 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında koltuğunu Ardeşen Atatürk Anaokulu öğrencilerine teslim etti.

Ardeşen Atatürk Anaokulu müdürü Dursun Ali Müftüoğlu, müdür yardımcısı Mehtap Saruhan, öğretmen Zeynep Güney ve öğrenciler 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Pazar ilçesindeki Bölge Adliyesi’ne gitti.

Burada Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Tunay, öğrencileri makam koltuğuna oturttu. Ardeşen Atatürk Anaokulu Süper Kahramanlar Sınıfı öğrencilerini ağırlayan Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Tunay, çocuklara karşı işlenen suçların cezaların ağır olması gerektiğini söyledi.

Adliyenin işleyişi ile ilgili minik öğrencileri bilgilendiren Başsavcı Tunay, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek hem okul yönetimine hem de çocuklara teşekkür etti. Çocuklarla hatıra fotoğrafı çektiren Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Tunay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın birliğimize, beraberliğimize ve tüm insanların kardeşliğine vesile olmasını diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER