Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan açıklamıştı!
Geçtiğimiz günlerde Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın katılımıyla Ankara’da düzenlenen aday tanıtım toplantısında 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde yarışacak adaylar tanıtıldı. Tanıtılan isimler arasında Çamlıhemşin Belediye Başkan Adayı olarak Deva Parti’den aday olacak isim Mustafa Kemal Yeniçirak gösterildi.


Deva Partisi Çamlıhemşin Belediye Başkan Adayı Turizmci Mustafa Kemal Yeniçirak yerel seçim çalışmalarına başladı ve bir basın açıklaması yaptı.


Aday Mustafa Kemal Yeniçırak yaptığı basın açıklamasında şunlara değindi: “Öncelikle Çamlıhemşin halkına şunu söylemek istiyorum; devletimiz muhakkak ki mutlak güce sahiptir ancak hükümet bu gücü kendi tek eline alarak vatandaşına pervasızca saldırmaktadır. Yerel belediyelerde de bu güç sarhoşluğunu görmeye başladık birilerinin kolundan tutularak makamdan atılması gibi, vatandaşın ekmek teknesiyle tehdit edilmesi gibi vatandaşın işletmesine polis gönderilmesi gibi...”
Yeniçırak yerel belediyelerdeki güç sarhoşluğundan dolayı güçler dengesinin kurulması gerektiğine dikkat çekti!
Basın açıklamasına devam eden ve Yeniçırak, “Çamlıhemşin Belediyesinde güçler dengesini kurmamız gerektiğini düşünüyorum bu yönetime maalesef ki CHP de ortaktır. Mecliste ciddi temsilcisi vardır. Ancak bu yanlışlar yapılırken ne kadar direnmiştir ve Çamlıhemşin halkını ne kadar bilgilendirilmiştir? Çamlıhemşin’de güç sarhoşluğu yaşayan kesimlere halkım gereken cevabı sandıkta verecektir. Bu sebepten dolayı ben buradayım. Bu yönetime ve ortağına bir sarı kart gösterilmesi gerektiği kanaatindeyim.” İfadelerini kullandı.

Editör: Medya Laz