DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Rize'de seçim çalışmalarını sürdürdü DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Rize'de seçim çalışmalarını sürdürdü

Ardeşen Engelliler Derneğinin Kurucu Başkanlığını yapan ve ulusal ve uluslararası arenada yerel yönetimler, Turizm ve sosyal hizmetler alanında bir çok çalışmada yer alan Adem Kuyumcu'nun CHP Ardeşen Belediye Başkan adayı olabileceği konuşuluyor.


Adem Kuyumcu Kimdir?

1970 yılında Ardeşen doğdu. Annesi Pakize hanım ve Babası Rahmetli Sabit bey Çamlıhemşin Çayırdüzü ( Ğvandi ) köyünden 1967 yılında Ardeşen’e yerleşmiştir. 

Kuyumcu 1989 - 1992 yılları arasında İstanbul Beşiktaş Belediyesi Tanzim Satış müdürlüğünde şeflik, 

1992 - 1994 yıllarında İstanbul Bayrampaşa Belediyesi Tanzim Satış Müdürlüğünde Koordinatör olarak görev yaptıktan sonra özel sektörde Uluslararası firmalarda bölge müdürlüğü ve Türkiye satış müdürü olarak 2013 yılına kadar çalışmıştır. 

2014 yılından bu yana İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanlığında Engelli hizmetleri ve Erişilebilir Kent Uygulamaları konusunda Projeler Danışmanı olarak çalışmış,

2019 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Erişilebilirlik Kurulu Koordinatörlüğünde Danışmanlık yapmıştır. 

Yurtdışında Sosyal Pedagoji, 
Erişilebilir Kent ve Erişilebilir Turizm eğitimleri almıştır. 
Türkiye’de İlk ve Orta okulu Ardeşen’de tamamlayan Kuyumcu yüksek öğrenim olarak Engelli Bakım Rehabilitasyon ve İletişim bölümü Önlisans mezunudur. İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji Lisans eğitiminde son dönemindedir. 

Erişilebilir Kent düzenlemeleri ve Erişilebilir Turizm uygulamaları alanı ile sosyal hizmet politikaları konusunda uzmanlaşmıştır. 

Bu kapsamda çok sayıda Belediyeye, ilgili Bakanlık birimlerine ve özel şirketlere alanıyla ilgili eğitimler ve Danışmanlık hizmetleri vermektedir. 

Çok sayıda üniversitede uzman davetli olarak yerel yönetimler de erişilebilir kent uygulamaları, engelsiz turizm, engellilik ve yaşlılık politikaları konusunda seminerler vermektedir. 

2009 - 2012 yıllarında Ardeşen Engelliler derneği kurucu başkanlığını yapmış, bölgede engellilerin hayata katılımında önemli projelerin uygulamaya geçmesini ve Ardeşen’in erişilebilir ilçe olması çalışmalarını başlatmıştır. 

Dünya Gençlik ve Spor Konfederasyonu,
Otizm ve Engelli Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı Mütevellisidir. 
İstanbul Ardeşenliler Kültür ve Dayanışma Derneğinde iki dönem yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

Ardeşen’e sık sık gelip annesini ziyaret etmekte ve çeşitli sohbetlerde deneyimlerini paylaşmaktadır. 

İstanbul’da yaşayan Kuyumcu bekardır. 
Genetik ve Biyomühendislik eğitimini tamamlamış ve bu alanda çalışan kız çocuğu ve Turizm sektöründe çalışan erkek yeğeni ile yaşamaktadır.

Editör: Medya Laz