SGK İL MÜDÜRÜ Mustafa BAKIRCI’dan Sosyal Güvenlik Haftası Mesajı

Rize Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mustafa BAKIRCI Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

SGK İL MÜDÜRÜ Mustafa BAKIRCI’dan Sosyal Güvenlik Haftası Mesajı

SGK İl Müdürü BAKIRCI kutlama mesajında şunları kaydetti.” Bilindiği üzere 16.05.2006 tarihinde T.B.M.M de kabul edilerek yürürlüğe giren 5502 sayılı kanun ile daha önce SSK-Bağ-Kur ve T.C. Emekli Sandığının yerine kurulan Sosyal Güvenlik Kurumu ve 31.05.2006 tarihinde yürürlüğe giren 5510 sayılı reform kanun ile mevzuat yönünden de SSK-Bağ-Kur ve Emekli Sandığını sosyal güvenlik çatısı altında birleştirerek dağınıklığa aynı zamanda da işçi, esnaf ve memur ayrımına son verilerek norm ve standart birliği sağlanmış, mali açıdan da sürdürülebilir bir sistem kurulmuştur.

Reformla birlikte önemli gelişmeler kaydedilerek çok hızlı bir sürece girilmiş ve ciddi farklılıklar getirilmiştir. İşlemler basitleştirilerek bürokrasi ve kırtasiyecilik azaltılmıştır. Kurumumuzda yürütülen iş süreçleri belirlenerek vatandaşlarımıza duyurulmuştur.”

Bu yıl Sosyal Güvenlik Haftası 13-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında kutlanacaktır.

 İl Müdürü BAKIRCI “İl Merkezimizde Rize Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Mali Hizmetler Merkez Müdürlüğü ve Sağlık Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü,  İlçelerimizde Çayeli, Pazar, Ardeşen Sosyal Güvenlik Merkezlerimiz  tüm kademe çalışanları olarak yoğun bir iş temposu ile Cumhurbaşkanlığı  2018/13 Sayılı Genelgeleri doğrultusunda vatandaşlarımızın hizmetkarı anlayışı içinde hizmet etmenin gururu ve coşkusu ile devamlı kendimizi yenileyerek, iş süreçlerini kısaltarak vatandaş odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde çalışanlara, emeklilere ve işverenlerimize hizmet sunmaktayız. Sosyal Güvenlik Kurumu olarak; sosyal sigortacılık ilkelerine dayalı, etkin, adil, kolay erişilebilir, aktüeryal ve mali açıdan sürdürülebilir, çağdaş standartlarda sosyal güvenlik sisteminin gereği olarak vatandaşlarımıza kaliteli ve çözüm odaklı hizmet vermektir.  Hafta dolayısıyla Sosyal Güvenlik Kurumunu paydaşlarına tanıtmak, sosyal güvenlik reformunu anlatmak, Sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, işverenlerimizi ve vatandaşlarımızı yasa ile ortaya çıkan hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirmek, sigortalı istihdamını teşvik etmek ve toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamak amacıyla, kuruluş Kanunumuzun kabul edildiği 16 mayıs tarihini içine alan hafta her yıl Sosyal Güvenlik Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu yıl Sosyal Güvenlik Haftası 13-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında kutlanacaktır.

Kurumumuzun en önemli gördüğü kayıt dışı ile mücadele ve prim tahsilat oranlarının yükseltilmesi ile emekli aylıklarının en kısa sürede bağlanması önceliklerimizdendir. 2019 Yılı İsdihdam seferberliği kapsamında Burası Rize Burada İş Var sloganı ile çıktığımız bilgilendirme ve rehberlik faaliyetlerimizin devan etmektedir. İlimiz Merkezde ve İlçelerimizde Sivil toplum kuruluşlarımıza bilgilendirme toplantıları yaptıklarını, Gerek İl mÜdürü olarak bizzat ben gerekse Sosyal Güvenlik Denetmenlerimiz kanalıyla da 500 ün üzerinde işyeri ziyareti gerçekleştirilerek 2019 İsdihdam teşvikleri konusunda İşverenlerimiz bilgilendirilmiş Kayıt dışı konularında ve Kurumumuzun İdari Para ceza konularında yaptırımlarından bilgi paylaşılmaları yapılmış olup bu ziyaretlerimiz ile bilgilendirme ve  rehberlik faaliyetlerimiz  devam etmektedir. Yine Kurumumuzdan yersiz ödemelere sebep olan hayali çalışmalar, sağlıktaki usulsüz faturalandırmalar, muvazaalı boşanmalar üzerinde de aralıksız takibimiz sürmektedir.

Sosyal Güvenlik Haftası vesilesi ile Özveri ve inançla çalışan personelimiz başta olmak üzere tüm işverenlerimiz, sigortalılarımızın ve emeklilerimiz ile tüm vatandaşlarımızın Sosyal Güvenlik Haftasını kutluyor, ahirete göç edenleri rahmetle anıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erol cevahir
Erol cevahir - 1 yıl Önce

Şahsen benim bildiğim bir çok kişi hayali boşanmadan dolayı maaş alan devletten çok insan var bu olayların daha sıkı takibi edilmesi gerekir diye düşünüyorum bu konuları muhtarlıklarla paylaşırsanız Bu tip olayların annem belki Bir nebze daha kesebilirsiniz saygılarımla

SIRADAKİ HABER