23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde, İstiklal İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Zeynep Varlı, beraberindeki İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, Okul Müdürü ve öğretmenleriyle birlikte Rize Valisi İhsan Selim Baydaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret esnasında Vali Baydaş, makamını temsili olarak Zeynep Varlı’ya bıraktı.

Temsili Vali Varlı, Vali Baydaş’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Temsili Vali Varlı, ilk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi’den okulunun eskiyen panolarını değiştirmesini istedi. Ardından İl Emniyet Müdürü Murat Türesin’i arayarak okul giriş çıkışlarında güvenlik önlemlerinin artırılmasını istedi.

Vali Baydaş’ın gelecek planlarını sorduğu temsili Vali Varlı, öğretmen olmak istediğini belirtti.

Çay Yüklü Kamyonet Yuvarlandı 4 Yaralı Çay Yüklü Kamyonet Yuvarlandı 4 Yaralı

Makamını devrettiği Zeynep Varlı’yı ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Baydaş, “Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutluyorum. Bu bayram dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Vali Baydaş, makamını Zeynep Varlı’ya bıraktı 3

Vali Baydaş, makamını Zeynep Varlı’ya bıraktı 4

Vali Baydaş, makamını Zeynep Varlı’ya bıraktı 6

Editör: Medya Laz