Rize’de Şampiyonluk kutlamasında arbede yaşandı

Rize`de, Spor Toto Süper Lig`de Galatasaray`ın şampiyonluğu araçları ile oluşturdukları konvoyla kutlayanlara yönelik tepki gösteren Çaykur Rizesporlu taraftarlara, polis cop ve biber gazı ile müdahale etti.

Rize’de Şampiyonluk kutlamasında arbede yaşandı

Tuzcuoğlu Memişağa Belediye Parkı'nda toplanan yaklaşık 100 kişilik Çaykur Rizespor taraftarı, Galatasaray'ın şampiyonluğunu oluşturdukları araç konvoyu ile korna çalarak kutlayan sarı kırmızılı taraftarlara tepki gösterdi.

Caddeyi trafiğe kapatan yeşil mavili taraftarlar 'İstanbul takımlarının şampiyonluğu Rize'de kutlanamaz' ifadeleri ile kutlama yapan taraftarların üzerine yürüdü. Polis ekipleri dağılmaları yönünde uyardığı grubun kutlama yapan taraftarlara sataşması üzerine cop ve bib4r gazı ile gruba müdahale etti. Taraftarlar polisin müdahalesi ile ara sokaklara dağıldı. Gerginlik üzerine sarı kırmızılı taraftarlar şampiyonluk kutlaması yapamadı. 

Çaykur Rizespor Taraftarlar Derneği Atmacalar Grubu Başkanı Harun Kumuşoğlu, Rize'de İstanbul takımlarının şampiyonluk kutlamasının olmayacağı yönünde arkadaşları ile karar aldıklarını dile getirerek "Polisin müdahalesi hiç hoş olmadı. Biz bu şehrin çocuğuyuz." dedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER