Kenan Sofuoğlu Ovit Tünelinden Geçecek

Dünyanın En Büyük Yarışçısı Ovit Tünelinden Motorla Geçecek...

Kenan Sofuoğlu Ovit Tünelinden Geçecek

Dünyadaki en önemli motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu önümüzdeki günlerde Rize’ye gelerek OVİT Tünelinden motoruyla geçecek.

Dünyaca ünlü motosiklet sürücüsü Sakarya AKP Milletvekili Kenan Sofuoğlu bu yeni projesi ile OVİT Tüneli ve yolunun tanıtımında önemli katkıda bulunacak.  Türkiye'nin bayrağını dünyanın birçok yerindeki yarış pistlerinde dalgalandıran 34 yaşındaki Kenan Sofuoğlu 3 kez Dünya Süpersport Şampiyonluğu kazandı.

Son seçimde Sakarya’dan AKP Milletvekili seçilen Sofuoğlu’nun bu projesini olumlu bulan İkizdereli vatandaşlar “Böyle önemli bir sporcunun motoruyla OVİT Tünelinde gösteri yaparak geçiş yapmasından memnunluk duyarız. İnanıyoruz ki bu tanıtım sonucu OVİT Tünelinin yolu da hızlandırılarak yapılacaktır”                                      

KENAN SOFUOĞLU

25 Ağustos 1984 tarihinde Adapazarı'nda motor tamircisi İrfan Sofuoğlu'nun en küçük oğlu olarak dünyaya geldi. Kenan Sofuoğlu, 2002 yılında Almanya'ya yerleşti. Kariyerinde 5 dünya şampiyonluğu olan Kenan Sofuoğlu, motor yarışlarına veda edip son seçimde AKP’den milletvekili oldu. Türkiye'nin bayrağını pistlerde dalgalandıran 34 yaşındaki Kenan Sofuoğlu 3 kez Dünya Süpersport Şampiyonluğu kazandı.

Sofuoğlu’nun Ovit Tüneli geçişi tarihi henüz netleşmedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER