Akşener, Rizeli Kadınlara Seslendi; Çayınızı Dereye Dökmeyin.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rizeli kadınlara seslendi;

Akşener, Rizeli Kadınlara Seslendi; Çayınızı Dereye Dökmeyin.

Akşener, Rizeli kadınlara seslendi;

“ÇAYINIZI DEREYE DÖKMEYİN,  24 HAZİRAN’DAN SONRA İÇMEYE GELECEĞİM”  

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yaş çay alımı taban fiyatın altına düşürüldüğü için ürünlerini Fırtına Deresi’ne dökerek protesto eden çay üreticisi kadınlara mesaj gönderdi. Tek geçim kaynağı toprak olan Rizeli kadınların, isyan ederek çaylarını heba etmelerine çok üzüldüğünü aktaran Akşener, yanlış tarım politikaları yüzünden ülkenin her yerinde üreticinin kan ağladığını söyledi. Akşener, “Mersin’de narenciye, Adana’da pamuk, İzmir’de zeytin, Rize’de çay… 16 yılda, hem tarımda kendi kendine yetebilen ülkemizi dışa bağımlı hale getirdiler hem de çiftçimizi isyan ettirdiler. Rize’deki üretici kardeşlerim merak etmesin. Sadece 44 gün kaldı. Alın teri ürünlerini dereye dökmesinler. 24 Haziran’dan sonra içmeye geleceğim” dedi.

“ÇİFTÇİYİ ÖZEL SEKTÖRE TESLİM ETTİLER”

Her karış toprağı bereketli olan Türkiye’de tarımsal kalkınma hareketi başlatacaklarını da sözlerine ekleyen Akşener, “Özellikle kırsal yerlerde kadınlarımızın tek geçim kaynağı çiftçiliktir. Ama iktidar Rize’de olduğu gibi her yerde çiftçimizi özel sektöre teslim etti. Mahsulü para etmeyen çiftçi, ekip biçmeyi bıraktı. Her yeri geziyorum, köylerde ne tarla kalmış ne de hayvan. Sizlere söz veriyorum, Türkiye yeniden kendi kendine yetebilen bir ülke olacak” şeklinde konuştu.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Kulaber
Murat Kulaber - 2 yıl Önce

Meral hanım onlar çay işi yapanlar değil onlar sosyete çaycılar sana haramdır bizim çayımız senin feto ile bağlatın var gibi

KENAN PAŞA AYDIN
KENAN PAŞA AYDIN - 2 yıl Önce

sen onu halt edersin 25 haziranda göreceksin anyayı konyayı

SIRADAKİ HABER