29 Eylül Cuma Günü bir basın toplantısı düzenleyen Topal, "2024 yerel seçimlerinde ömrümün ve gençliğimin geçtiği Ardeşen'e bir değer katabilmek, memleketimiz için üzerimize düşen görevi yerine getirebilmek adına bir yola çıkıyorum." dedi.


İnsan, niyet ile nasip arasında yaşarmış ifadesi ile açıklamasına başlayan Topal, "Güzel bir cuma gününde aday adaylık sürecimizi başlatıyoruz. Hakkımızda hayırlı olmasını dilerek, bu süreçte Ardeşen halkından destek bekliyorum." ifadelerini kullandı.
"Yaşantım boyunca hiç memuriyet hayatım olmadı. Ticari yaşamdan geliyoruz. Ardeşenin gelişmişlik düzeyine baktığımız da, geçmişte bölge belediyelerinin hamisi olan Ardeşenimizin bu statüsüne devam edilebileceğine inancımızdan dolayı Ardeşen Belediyesinin yönetimine talip olduk."

Rize Yeni Dönem Belediye Başkanları Belli Oldu Rize Yeni Dönem Belediye Başkanları Belli Oldu


"Aday adaylık sürecinden, adaylığımız kesinleşene kadar 3T süreci işleyeceğiz. Ardeşen için Turizm, Ticaret ve Toplum Paydaşlarının yönetime katılacağı bir yönetim sergileyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Ali Fatih Topal Kimdir?

1977 yılında Ardeşen ‘de doğdum.İlk ,orta ve lise öğrenimimi Ardeşen’de tamamladım.

1999 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya bölümünden mezun oldum.

Askerliğimi Yedek Subay olarak Şırnak Silopi’de tamamladım.
Askerlik sonrasında bölgede faaliyet gösteren özel sektör çay fabrikalarında mesul müdürlük yaptım.

2004 yılında 1977 yılından beri Ardeşen ‘de ticari faaliyeti olan aile şirketini devralarak ticarı hayata atıldım ve halen Sigorta Acenteliği,Dayanıklı Tüketim Malzemeleri Satışı ,Mobilya ve Turizm alanlarında faaliyet gösteren aile şirketlerinde yöneticilik yapmaktayım.

2004-2009 yılları arasında TUNCA BELDE BELEDİYESİ’nde Ak Parti ‘den meclis üyeliği yaptım.Sonrasında siyasete ara vererek ticari yaşantıma devam etmekteyim.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldım,halen
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Rize il Delegesi ve Ardeşen Eğitim,Kültür ve Dayanışma Vakfı’nda Yönetim Kurulu üyeliği ve genel sekreterlik görevine devam etmekteyim.

Ardeşen’de bir fiil aralıksız çeşitli dallarda faaliyet gösteren 46 yıllık aile şirketimizde 19 yıldır Ardeşen’de edindiğim bilgi ve birikimimle çocukluk ve gençlik yıllarımın geçtiği Ardeşen ‘nimizin gelişim ve ilerleme sürecine katkı sağlama arzusundan hareketle bu yola çıkmış bulunmaktayım.
Çıkmış olduğum bu yolda tüm Ardeşen’lilerin desteklerini beklediğimi ifade etmek istiyorum.

Editör: Medya Laz