Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA)-BURSA Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 9’uncu Dönem Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikasyon Eğitimi tamamlandı.
Sağlık Bakanlığının, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ‘Yoğun Bakım Hemşireliği Uygulama Merkezi’ olarak yetkilendirilmesinin ardından, 9’uncu dönem ‘Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı’ tamamlandı. Kurs süresince kursiyerlere, 15 gün boyunca teorik derslerin yanı sıra 15 günlük yoğun bakım ünitelerinde klinik uygulamalarına yer verildi. Bursa, Yalova ve Bitlis’teki özel ve kamu hastanelerinden 20 hemşirenin katıldığı ve 6 hafta süren eğitimin sertifika töreni, İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Salih Metin, Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ahmet Timur, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Levent Özdemir ile eğitmenler ve hastane çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. 
Açılış konuşmasında yeni normalleşme süreci ile beraber Eğitim Araştırma Hastanesi sıfatıyla eğitim faaliyetlerine devam edildiğini söyleyen Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Levent Özdemir, “Erişkin Yoğun Bakım Sertifikalı Eğitim Programının yanında, yakın bir gelecekte ameliyathane hemşireliği, yenidoğan yoğun bakım, çocuk yoğun bakım, psikiyatri hemşireliği ve  diyabet eğitim hemşireliği sertifikalı eğitim programlarımıza başlayacağız” diye konuştu.
İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz ise "Hastanemizde bugün düzenlenen törenle birlikte, Bursa ve diğer illerden özel ve kamuda çalışan 257 sağlık personeli yoğun bakım hemşireliği sertifikası almış oldu.  Yoğun bakımların başarısında şüphesiz en büyük paya sahip unsur yoğun bakım hemşireleridir. Kritik hastanın takip ve tedavisinde son derece donanımlı hemşirelere ihtiyaç vardır. Bu bağlamda hastanelerimiz oldukça donanımlı ve özveri ile çalışan yoğun bakım hemşirelerine sahiptir. Özellikle pandemi döneminde insanüstü bir çaba ve gayretle, tüm risk ve iş yüküne rağmen fedakarca hizmet etmişlerdir. Emekleri takdire şayandır” dedi.
Konuşmaların ardından katılımcılara ve eğitimcilere belgeleri verildi. (DHA)
FOTOĞRAFLI
 

Kaynak: dha