Hasan BOZBEY/BURSA, (DHA)-BURSA Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Topluluğu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda meclis simülasyonu yaptı. Gençlerin meclis yönetip, önergeler vererek siyaset provası yaptığı etkinliği, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da takip etti.
Uludağ Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Topluluğunun, öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sunmak, aktif siyasette rol almak isteyen gençlerin, hitap etme yetenekleri güçlendirmek amacıyla düzenlendiği Meclis Simülasyonu, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Meclis Başkanı, katipler, grup başkanları ve üyelerin üniversiteli gençlerden oluştuğu 6’ncı Dönem 2’nci Gençlik Meclisi Olağan Meclis Toplantısı’nda akıllı şehir, akıllı insan ve akıllı yönetişim üzerine gruplar tartışmalarda bulundu, önergeler sundu. Etkinliği Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da meclis sıralarından izledi.
‘HER ZAMAN GENÇLERİN YANINDAYIZ’
Geleceğin yöneticileri olacak gençleri, meclis salonunda ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Alinur Aktaş, “Yaklaşık yarım saatlik süreçte gençleri dinleme imkanına sahip oldum. Hazırlıklı, çok donanımlı olduklarını gördüm. Bir kere çok mutlu olduğumu ifade edeyim. Tabi yetişmiş iş gücü, yetişmiş beyin gücü bizim için çok değerli ve kıymetli. Gençlerimize sahada tatbikat sağlamak noktasında da son yıllarda güzel gelişmeler var. Genç milletvekillerimiz, genç meclis üyelerimiz, genç belediye başkanlarımız var artık. Onlara bu noktada ev sahipliği yapmak, onları burada ağırlamak bizim için de büyük bir mutluluk. Ben tüm genç kardeşlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Kendilerine bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum” dedi. (DHA)
FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha