ANTALYA,(DHA) - ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, 'Antalya'da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma' (AHENK) projesi kapsamında Kepez Ortaokulu'nda öğrencilerle bir araya geldi. Vali Yazıcı, 58 öğrenciyle birlikte önce kitap okudu, sonra da sohbet etti.

AHENK projesi kapsamında Kepez Ortaokulu'nu ziyaret eden Vali Yazıcı'ya Kepez Kaymakamı Nusret Şahin ve ilçe protokolü eşlik etti.

'DEVLETİME, MİLLETİME HİZMET ETMEYİ SEVİYORUM'

AHENK Projesi kapsamında 27'nci okul ziyaretini gerçekleştirdiğini belirten Vali Yazıcı, öğrencilerin sorularını yanıtladı. "Valilik mesleğinin zor tarafları nelerdir?" sorusuna Vali Yazıcı, "Valiler Cumhurbaşkanı'nın temsilcisidir. Herhangi bir ildeki okul, sağlık kurumları, kamu daireleri gibi devlet kurumlarının birbiriyle koordinasyonunu sağlayan kişidir. Zor bir iş midir evet ama ben işimi severek yapıyorum. Bu yüzden bana hiç zor veya yorucu gelmiyor. Devletime ve milletime hizmet etmeyi seviyorum" diye yanıtladı.

'MUTLAKA BİR SPORLA UĞRAŞIN'

Öğrencilere hayallerini soran Vali Yazıcı bir öğrenciden çok hoşuna giden bir yanıt aldı. Veteriner olmak istediğini, patenle dünya rekorları kırmak istediğini söyleyen öğrencinin hayallerine bayıldığını belirten Vali Yazıcı, şunları söyledi;

"Sevim Sude, hem bir meslek hem de bir spor yapmak istiyor. Mutlaka ama mutlaka hangi işi yapıyorsanız yapın, hangi alanda okursanız okuyun mutlaka bir spor dalına yönelip, onu yapın. Beğendiğiniz ve sevdiğiniz bir sporla uğraşıyor olmanız lazım. Bu okulda da ASİST projesiyle birlikte hepinize bir spor branşı teklifi sunuldu. Siz bu spor dallarını seçeceksiniz, biz de size her türlü imkânı sağlayacağız. Ayakkabı, kıyafet teminini bizim tarafımızdan karşılanacak lütfen bunu ailelerinize anlatın. Sizlerin bir spor dalıyla ilgilenmenizi ve kitap okumanızı çok önemsiyorum. Bu sizlerin geleceği için çok önemli."

'HİÇBİR İŞİ TESADÜFE BIRAKMAYIN'

Vali Yazıcı, birinci önceliğinin çocuklar, gençler ve yoksul insanlar olduğunu belirtti, çocukların ve gençlerin geleceği şekillendirdiğini ve bu yüzden en çok eğitim alanında çalışmalar yaptığına değindi. Vali Yazıcı, öğrencilere hayatta hiçbir işlerini tesadüfe bırakmamaları gerektiğini de öğütledi. Öğrencilerle sohbetinin ardından okulda görevli öğretmen ve idarecilerle de bir araya gelen Vali Yazıcı AHENK projesinin önemini anlatarak projenin bir sınırının olmadığını, her öğretmenin kendinden bir şeyler katarak projeyi geliştirebileceğini belirtti.

FOTOĞRAFLI

 

 

Kaynak: dha