GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü ve İletişim Fakültesi Dekanlığı arasında işbirliği protokolü imzaladı.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye'de ses getirecek önemli bir protokole daha imza attı. Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü İletişim Fakültesi ve GGC arasında imzalanan protokolde konuşan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, "Gelenekten Geleceğe İletişim Köprüsü" temasından hareket ederek profesyonel kent gazetecileri, akademisyenler ve iletişim öğrencilerinin buluşacağı GGC Akademi Programı kapsamında, konveksiyonel medya ile yeni medyanın çağcıl iletişim çerçevesinde ortak projeler gerçekleştireceğini söyledi.

GGC Başkanı İbrahim Ay, protokolü çok önemsediklerini ve proje üzerinde çok çalıştıklarını dile getirdi. Sektörde yaşanan dönüşüme dikkat çeken İbrahim Ay, "Projenin asıl faydalanıcıları ise iletişim fakültesinde eğitim gören benim genç meslektaşlarımı demekten gurur duyduğum iletişim fakültesi öğrencilerini olacak. Karşılıklı deneyim paylaşımı ile onların sektöre kazandırılmalarını arzuluyoruz. İyi bir saha deneyimi ile işe hazır şekilde mezun olmalarına katkı sağlamak bu projedeki en temel misyonumuz olacak. Öğrencilerimiz ile birlikte güzel işler çıkaracağımıza inanıyorum" dedi.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, üniversite olarak kentin her alanına dokunmak ve katkı sağlamak arzusu içinde olduklarını belirterek, “Gaziantep'in yetiştirdiği değerli gazeteciler ile fakültemizin ve öğrencilerimiz iş birliğini çok değerli bir çalışma olarak değerlendiriyorum. Çağımızda iletişimin toplum hayatı için ne denli gerekli olduğunun bilincindeyiz. İletişim köprüsü aynı zamanda gönül köprüsüdür. Üniversite olarak; yarının Türkiye'sini inşa edecek, yarının Türkiye'sini yönetecek, yarının Türkiye'sinde basın camiasında, her sektörde faaliyet gösterecek öğrenciler yetiştirmek gibi bir görevimiz var. Basın camiası da önemsediğimiz alanlardan biri.Gelecekte bu sektörde hizmet edecek öğrencileri birlikte yetiştirelim. Öğrencilerimiz, bu projeden edinecekleri kazanımlar ile sizin gelecekte mesleğinizi sürdüren insanlar olsun" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Kaynak: dha