Atike Ceylan KAÇAR/SİLİFKE(Mersin), (DHA)-MERSİN Valisi Ali İhsan Su, Silifke ilçesinde mahalle muhtarları ile bir araya gelirken, "Her muhtar mahallesinde gözümüz, kulağımızdır" dedi.
Silifke ilçesindeki programı kapsamında Vali Ali İhsan Su, 'Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları' mahalle muhtarlarıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda bir araya geldi. Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner, Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok'unda hazır olduğu toplantı da konuşan Vali Su, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi gereğince muhtarların sorunlarını dinlemek ve mevcut problemlerin daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmasını sağlamak amacıyla toplantıları gerçekleştirdiklerini söyledi. 
Vali Ali İhsan Su, muhtarların dile getireceği sorun ve talepleri son derece önemsediklerini vurgulayarak, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının vatandaşlara hizmet etmek için her zaman görevinin başında olduğunun altını çizdi. 
Mersin genelinde olduğu gibi önemli hizmetlerin Silifke ilçesinde de gerçekleştirilmeye devam ettiğini kaydeden Vali Ali İhsan Su, "Bizim mahallelerimizdeki gözümüz, kulağımız elimiz, ayağımız siz değerli muhtarlarımızsınız. Biz sizler vasıtasıyla o mahalleyi tanıyor biliyoruz" dedi.
Vali Su sözlerinin sonunda muhtarlarla buluşma toplantılarını her ilçede sürdürmeye devam edeceklerini dile getirdi. Toplantının ardından Vali Su, Göksu Parkı'nda vatandaşlarla da bir araya gelerek, istek, talep ve önerilerin birinci ağızdan dinlenilerek aktarılan tüm konulara imkânlar çerçevesinde en uygun çözümler üretildiğini söyledi. Vatandaşlar tarafından kendisine iletilen konuları not alan Vali Su, hazır bulunan ilgili kurum amirlerine talimat vererek, vatandaşların ilettiği sorun, şikayet ve taleplerin kanunlar çerçevesinde biran önce çözülmesini istedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI
 

Kaynak: dha