Esra TÜRKER/BURSA, (DHA)-GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bursa ziyaretleri kapsamında, Yıldırım Belediyesi Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi’ni ziyaret etti. Bakan Kasapoğlu, sohbet ederek, tecrübelerini paylaştığı öğrencileri Ankara’ya davet etti.

Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, bir dizi ziyaret için Bursa’da bulunan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ‘Uyumayan Kütüphane’de ağırladı. Ziyarette Bakan Kasapoğlu’na, Vali Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Ali Erbay, Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Başparmak,  Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Şahin de eşlik etti. ‘Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya gelip onlarla sohbet eden Bakan Kasapoğlu, öğrencilerin dersleri hakkında bilgiler aldı, kariyer planlamaları konusunda da tecrübelerini paylaştı. Kasapoğlu, “Güzel ülkemizin geleceğine katkılar sunma noktasında verdikleri gayretlerden ötürü Yıldırım Belediye Başkanımız Oktay Yılmaz’ı kutluyorum ve gençlerimize muvaffakiyetler diliyorum. Bizlerle ufak bir ders molası veren çalışkan gençlerimize, misafirperverlik gösterdikleri için teşekkür ediyorum ve kendilerini yakın zamanda Ankara’ya bekliyorum” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 3’ÜNCÜ GENÇLİK MERKEZİNİ YILDIRIM’DA AÇIYORUZ”
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Karapınar Mahallesi’ne kazandırılacak olan Yıldırım Gençlik ve Spor Merkezi'nde devam eden çalışmalarda sona yaklaşıldığını söyleyen Bakan Kasapoğlu, “Türkiye’nin en büyük 3’üncü gençlik merkezini Yıldırım'a kazandırıyoruz.  5 bin metrekarelik bir alana sahip olan Yıldırım Gençlik ve Spor Merkezi, yalnızca bir spor merkezi değil, salonlarıyla, derslikleriyle, kütüphanesiyle, bilişim atölyeleri ile beraber gençlerin buluşma noktası olacak bir mekan. Merkezimizde çalışmalarda sona yaklaşılıyor. Tamamlandığında gençlerimizin kişisel gelişimlerine ve sosyalleşmelerine katkı sağlayacak. Hizmete hazır hale getirmek için ekiplerimiz tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor” diye konuştu. 
 
‘365 GÜN 24 SAAT DOLU DOLU HİZMET VERİYORUZ’
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ‘Uyumayan Kütüphane’de ağırladıkları için memnuniyet duyduklarını belirten Belediye Başkanı Oktay Yılmaz,  “Uyumayan Kütüphane’miz yapılmadan önce bu mekan toplantı salonu olarak kullanılmaktaydı. Bizler de Yıldırım Belediyesi olarak, haftada ortalama 1 saat kullanılan bu mekanı 365 gün 24 saat dolu dolu kullanılabilecek yer haline getirdik. Kütüphanemiz, kolay lokasyonu, özel ikramları, zengin kitap çeşidi ve konforlu ortamı ile Bursa’nın dört bir yanından genci kucaklıyor. Ayrıca kütüphanemiz, misafirlerine ders çalışma, kitap okuma ve araştırma yapma imkânı sunarken yine bünyesinde verilen ücretsiz eğitimler ile de gençlerin geleceğe emin adımlarla hazırlanmasına katkı sağlıyor. Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphane’miz hizmete açıldığı 1 Şubat 2021’den bu yana 200 bini aşkın genci bir araya getirdi” ifadelerini kullandı. Yılmaz, Barış Manço Kütüphanesi’nin de 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda hizmete açılacağını söyledi. (DHA)

FOTOĞRAFLI
 

Kaynak: dha