Vali Baydaş: Bungalovlar İçin Düğmeye Basıldı! Vali Baydaş: Bungalovlar İçin Düğmeye Basıldı!

Rize İl Sağlık Müdürlüğü kentte denize girilebilecek alanları geçtiğimiz günlerde açıkladı. Kentte denize girilebilecek 14 alan bulunduğunu ve bunu liste halinde açıklayan İl Sağlık Müdürlüğü, bu alanların dışındaki yerlerde denize girilmemesi gerektiği uyarısında bulundu. İl Sağlık Müdürlüğünün açıkladığı denize girilebilecek alanlar listesinde Rize Belediyesi Kadınlar Plajı yer almazken plajın kapatılmasının söz konusu olup olmadığı Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin'e soruldu.

Belediye Başkanı Metin’in Isırlık Sosyal Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında Sağlık Müdürlüğünün yaptığı açıklama hatırlatılarak Başkan Metin’e denize girilecek yerler listesinde yer almayan Kadınlar Plajının kapatılıp kapatılmayacağı soruldu. Başkan Metin, Sağlık Müdürlüğünün Kadınlar Plajında vatandaşların yüzmesinin sakıncalı olduğunu bildirmesi halinde plajı kapatacaklarını kaydetti.

Başkan Metin, açıklamasında, “Sağlık Müdürlüğü bize diyecek ki şu alanda şu açıdan problem var ve buraya girilemez. Peki niye girilebilir listeye sokamadı onu. Orada yukarıdan gelen dereden bir su var. Tam girişte bir su geliyor. 1 yıldır tahlil yapmadı Sağlık Müdürlüğü. Niye yapmıyor? Diyor ki ‘Biz komisyon kararında size dedik ki menfezin uzatılması gerekir. Siz bunu buraya kadar uzatırsanız o zaman buranın tahlilini yapacağım, o zaman onay vereceğim’. Biz de diyoruz ki buraya kadar getiremiyoruz getirirsek ilk dalgada kıracak burayı. Taşın altına da koyamıyoruz onu. Gel burayı tahlil et burada bir sıkıntı varsa o zaman burayı kapatalım. Bir yıldır tahlil edilmemiş burası. Biz yine çalışmalarımızı yürütüyoruz buraya kadar bunu getirebiilir miyiz diye. Sağlık Müdürlüğü bize burada yüzmenin sakıncalı olduğunu bildirilse plajı yüzmeye kapatacağız” diye konuştu.

Editör: Fatma Dereci