Toplum Ruh Sağlığı Merkezi İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı üçüncü toplantısı İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe başkanlığında kurul üyesi kurum ve kuruluşların temsilcileri katılımıyla Rize Sağlık Kompleksi’nde gerçekleştirildi.

Fahrettin Koca'dan X hastalığı açıklaması: Gerçek hayatta karşılığı yok... Fahrettin Koca'dan X hastalığı açıklaması: Gerçek hayatta karşılığı yok...

Toplantıda alınan karar doğrultusunda; Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde kayıtlı hastaların gerçekleştirdikleri sanatsal faaliyetler kapsamında ürettikleri resim çalışmalarının 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı GünündeRize Şimal AVM’ de sergilenmesi ve makul bedeller karşılığında satışa sunulup elde edilecek gelirin Toplum Ruh Sağlığı Merkezindeki hastalara daha iyi hizmet sunabilmek ve eksiklerin giderilmesi amacıyla kullanılacağı kararlaştırıldı.

Ayrıca, TRSM’de kayıtlı hastaların ilgi alanlarının genişletilmesi, işlevselliklerinin arttırılması ve birey olarak etkileşimli aktif zaman geçirebilmeleri için haftanın belirli bir gününde her hafta olmak üzere uzman antrenör eşliğinde zeka oyunları aktivitesinin gerçekleştirilmesi, resim, el sanatları ve müzik alanlarında destek sağlayan ve onlarla terapötik ilişkiyi, ilişkisel bağı kurabilmiş olan aynı eğitimcilerin görevlendirilme devamlılığının sağlanması, kayıtlı hastaların sayısının ve aktif katılımlarının arttırılması için ilçelerde ikamet eden hastaların sağlık tesisine ulaşım imkanlarının iyileştirilmesi adına ilçe kaymakamlıklarıyla ve taşıt kooperatifleriyle iletişime geçilmesi kararları alındı.

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, yaptığı açıklamada, “Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizin ruhsal sağlık sorunları olan bireylerin topluma kazandırılması ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesi için önemli bir rol oynamaktadır. . Bu merkezlerin etkinliğini artırmak ve vatandaşlarımızın daha iyi hizmet almasını sağlamak için çalışıyoruz." dedi.

İlgili kurum ve kuruluşlardan temsilcilerin katılımıyla gerçekleştirilen ve karşılıklı görüş alışverişi şeklinde devam eden toplantı, konuyla ilgili yaşanan sorun ve çözüm önerilerinin istişare edilmesiyle sona erdi.

detail-photo-fancybox-1

detail-photo-fancybox-2

Editör: Medya Laz