MANAVGAT, (DHA) - MANAVGAT Belediyesi'ne bağlı faaliyet gösteren Taşağıl Kreş ve Gündüz Bakımevi'nde eğitimlerini sürdüren minik öğrenciler, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle etkinlik düzenledi.
Etkinliğe Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, mahalle muhtarı Ali Nail Arseven, öğrenci velileri ve Taşağıl mahallesi sakinleri katıldı. Etkinliğe mahallede yaşayan büyükler özellikle davet edildi. 70'li yılların canlandırıldığı etkinlikte öğrenciler kostüm ve makyajla yaşlandırıldı. Küçük yürekler, günlerce heyecanla hazırlandıkları etkinlikle, kendilerini izleyen büyüklerini adeta zamanda yolculuğa çıkardı.
KOSTÜM ve MAKYAJ YAPTILAR
Çeşitli oyun ve sahnelemelerle büyükleri canlandıran küçüklerin sevimlilikleriyle ilgi topladı. Çocuklar, 'Öyle bir Geçer Zaman ki', 'Hayat Bayram Olsa', 'Ateşböceği' şarkılarında oyunlar sergiledi. Manavgat Belediyesi Türk Halk Müziği Topluluğu Koro Şefi Onur Gök ise, 'Ah Yalan Dünya' gibi sevilen türküleri mahalle büyükleri için seslendirdi. Başkan Şükrü Sözen de gösterileri izledi.
'GELECEK NESİLLERİ YETİŞTİRİYORUZ'
Etkinlikte konuşan Manavgat Belediyesi Kreşler Müdürü Emine Çataltaş, "Bizler mutluyuz, gururluyuz çünkü atalarımızı büyüklerimizi sevmenin saymanın ne demek olduğunu bilen bir nesil olarak yetiştik. Şimdi de aynı duyguyu çocuklarımıza bu eğitimi vererek, dedelerine, nenelerine, annelerine babalarına, vatanlarına, ülkelerine, dinlerinle, dillerine nasıl sahip çıkacaklarını öğretmek bizim boynumuzun borcu" dedi.
SÖZEN: HERŞEYİ BÜYÜKLERİMİZDEN ÖĞRENDİK
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de "Bugün büyüklerimizin haftası, yaşlılar haftası diyemeyeceğim. İnsanların yaşlandığını kabul etmiyorum. İnsanların çocuklarına ülkelerine bağlı olmasının asla yaşı yoktur. Hayatı bize öğreten gelecekle ilgili sorumluluk almamızı sağlayan sizlersiniz. Bizler ne öğrendiysek sizden öğrendik. Geleceğiyle ilgili sorumluluk almayı, yaşadığı ülkeye, kente bölgeye hizmet etme anlayışını büyüklere saygı göstermeyi sizden öğrendik. En önemlisi de küçüklerimize sahip çıkıp yetiştirmeyi de sizden öğrendik. O nedenle Manavgat Belediyesi çocukların yetiştirilmesine son derece önem veriyor. Eğitim merkezlerimizde, kreşlerimizde çocuklarımızı geleceğe hazırlamak için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha