KUŞADASI, (DHA) - AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde, Belediye tarafından 'Kuşadası Şehit Aileleri ve Gazileri Dayanışma Derneği'nin eksiklerinin giderilmesi için çalışma başlatıldı. Çalışma kapsamında ilk olarak şehit ailelerinin ve gazilerin derneğe rahat bir biçimde ulaşabilmeleri için dernek binasına engelli asansörü yapılacağı bildirildi.

Kuşadası Belediyesi, şehit ve gazi ailelerine tahsis ettiği dernek binasının fiziki koşullarını elverişli hale getirmek amacıyla harekete geçti. Çalışma kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü'nde görevli inşaat mühendisleri, derneğin Hacıfeyzullah Mahallesi Güvercinada Caddesi üzerinde bulunan binasına giderek incelemelerde bulundu.

DERNEĞE RAHATÇA ULAŞACAKLAR
İlk etapta şehit aileleri ve gaziler için büyük önem taşıyan engelli asansörünün bir an önce inşa edilebilmesi için derneğin giriş kapısında, merdivenlerinde ve asansörün yapılacağı boşlukta mühendisler tarafından ölçümler yapıldı. Tekerlekli sandalyelere uygun ebatlara sahip olacak engelli asansörü sayesinde şehit aileleri ve gaziler, derneğe çok daha rahat ulaşabilecek. Kısa süre içerisinde tamamlanarak şehit ailelerinin ve gazilerin kullanımına sunulması hedeflenen engelli asansörünün ardından derneğin diğer eksikleri giderileceği bildirildi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha