Yasin KESKİN/KARACABEY (Bursa), (DHA)-BURSA’nın Karacabey ilçesinde altyapı çalışmaları sürüyor. İlçe genelinde BUSKİ tarafından sürdürülen, içme suyu yenileme çalışmalarında sona yaklaşılırken, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarında yapılacak yenileme işlemleri için de çalışmalar başladı.

Belediye Başkanı Ali Özkan, Yenimahalle’de başlayan kanalizasyon hattı ve yağmur suyu yenileme çalışmalarını inceledi. Özkan burada yaptığı açıklamada, “BUSKİ tarafından ilçemizde 226 kilometre içme suyu hattı yenileme çalışmaları aralıksız sürerken, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ilçemiz için bir diğer müjdeli haberi vermiş ve yakın zamanda kanalizasyon hatları ile yağmur suyu hatlarının da yenileneceğini duyurmuştu. İlçemizde 46,21 kilometre kanalizasyon hattı ile 20.50 kilometre yağmur suyu hattı yenilenecek. İlçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Özkan, ilçede bunun dışında elektrik hatlarının yer altına alınması ile internet altyapısının yenilenme çalışmalarının da sürdüğünü belirterek, yapılan bu çalışmaların altyapı sorununu çok uzun yıllar rafa kaldıracağını söyledi. Özkan, çalışmaların gelecek nesiller için yapıldığını vurgulayarak, “Karacabeyli hemşehrilerimizden bu altyapı çalışmalarında biraz daha sabırlı olmalarını diliyoruz. Evet, biraz zahmet çekecekler ama sonrasında kendileri ve çocukları için altyapı sorunu tarihin tozlu raflarına girecek. Bu noktada gösterdikleri sabır, gelecek nesillerin sağlığının, konforunun iyi olması noktasında önem taşıyor. Ben bu konuda anlayış ve hassasiyetlerinden dolayı halkımıza teşekkür ediyorum” dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha