Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - KENDİSİNİ özel bireylere, kimsesizlere adayan merkezi Antalya'daki Uluslararası Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF) Kurucu Genel Başkanı Mete Kaçar(56), geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Kaçar'ın vefat haberi sevenlerini derin üzüntüye boğdu.

BAKANLIKLA PROTOKOL İMZALAMIŞTI

Engelli bireyler yararına 'sanat ödülleri' vermek üzere önce İstanbul'a giden, oradan da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile işbirliği protokolü imzalamak üzere Ankara'ya geçen UTEF Genel Başkanı Mete Kaçar, imza töreni sonrası kendisini iyi hissetmeyince lavaboya gitti. Kahvaltı salonuna dönmeyen Kaçar'ın arkadaşları lavaboda yere yığılmış ve hareketsiz bir halde buldu. Nabzının atmadığını anlaşılan Kaçar, ambulansla hastaneye götürüldü ancak tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Kaçar'ın yorgunluk ve strese bağlı olarak kalp krizi geçirdiği belirlendi.

KAÇAR'IN ACI HABERİ ÇABUK DUYULDU

Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Adalet Yüksek Okulu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Mete Kaçar, Kalp Antalya Gazetesi'nin de yazı işleri müdürlüğü görevini de sürdürüyordu. Engelli, yaşlı ve kimsesiz bireyler yararına belediyeler, sivil toplum kuruluşları ile de işbirliği yapan, federasyona bağlı engelli derneklerinin katkısıyla sosyal etkinlikler de düzenleyen Mete Kaçar'ın vefat haberi sevenlerini derinden üzdü.

'EŞİM ÇOK SAĞLIKLI BİR İNSANDI'

Mete Kaçar'ın eşi Güldane Kaya Kaçar, "Eşim çok sağlıklı bir insandı. Kısa bir süre önce de 'check-up' yaptırmıştı. Her şeyi normal çıkmıştı. Ancak son günlerde işlerinin yoğunluğundan dolayı kendini çok yorgun hissediyordu. Özel insanlarımıza faydalı olabilmek için yerinde duramıyordu. Acımız çok büyük. Keşke rüya olsa" diyerek üzüntüsünü dile getirdi. İki çocuk babası olan UTEF Genel Başkanı Mete Kaçar, memleketi Konya'nın Akşehir İlçesi'nde yakınlarının, sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha