Yavuz YILMAZ/İNEGÖL (Bursa), (DHA)-BURSA’da İnegöl Belediyesine ait otoparkların ücretlerinde yüzde 70 indirim uygulandı. Bugün itibariyle 10 TL olan saatlik ücret 3 TL’ye düşerken, günlük ücret ise en fazla 15 TL ile sınırlı tutulacak.
İlçede, belediyeye ait 4 kapalı otoparkın fiyatlarında yüzde 70 indirim yapıldı. Hem ekonomik olarak vatandaşa destek sağlamak hem de kapalı otoparkların tam kapasite kullanılmasına teşvik ederek, ilçedeki trafik ve parklanma sorununa çözüm üretmek adına yapılan uygulama, bugün itibariyle başladı.
SAATİ 3 TL, GÜNLÜK 15 TL
Belediyeye ait; Ek Hizmet Binası Otoparkı, Mehmet Çıracı Otoparkı, Sanikonukoğlu Otoparkı ve Royal Otel Otoparkında saatlik ücret 3 TL’ye düşürüldü. Günlük ücret ise 15 TL ile sınırlandırıldı. Günlük 15 TL’den fazla otopark ücreti yazılmayacak.
Otopark ücretlerinde indirim uygulamasının 24 Mart itibariyle başladığını duyuran Belediye Başkanı Alper Taban, “Belediyemize ait otoparkların ücretleri revize edilmiş olup, yaklaşık yüzde 70 indirim ile 24.03.2022 tarihinden itibaren yeni tarife üzerinden hizmet verilmeye başlayacaktır” dedi. İlçe merkezinde bulunan otoparklarda yapılan uygulamanın birden fazla amacı olduğuna da dikkat çeken Taban, “Kurumumuza ait 4 kapalı otoparkımız var. Ek Hizmet Binası Otoparkımız 65, Mehmet Çıracı Katlı Otoparkımız 60, Sanikonukoğlu Otoparkımız 65 ve Royal Otel Katlı Otoparkımız 380 olmak üzere toplam 570 araçlık otoparkımız mevcut. Bu otoparklardan Royal Otel Katlı Otoparkı saatlik 7 TL, diğer 3’ü ise saatlik 10 TL üzerinden işliyordu. Burada hem vatandaşlarımıza ekonomik olarak destek olmak adına hem de ilçe merkezindeki bu otoparklarımızın, yüzde 100 dolulukla kullanılmasını teşvik ederek trafiği ve parklanma alanlarını rahatlatmak adına bu hamleyi yaptık. Yüzde 70 oranındaki bu indirimle belediyemize ait otoparklar, diğer hizmet veren otoparklara göre ciddi anlamda uygun bir duruma geldi. Bu 4 otoparkımız da bugünden itibaren 1 saat ve katları 3 TL şeklinde ücretlendirilirken, günlük ise 15 TL ile sınırlı tutulacak. Vatandaşlarımıza yeni fiyat tarifelerinin hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 
VATANDAŞLARA KAPALI OTOPARK ÇAĞRISI
Vatandaşlara çağrıda da bulunan Taban, “Bu vesileyle vatandaşlarımıza da bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum. Kapalı otoparklarımızdan faydalanalım. Hem araçlarımızın güvenliği hem de parklanma ve trafik yoğunluğunu azaltmak adına kapalı otoparkların kullanımını önemsiyoruz” ifadelerini kullandı. (DHA)
FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha