Haber: Dilek ONAY CAN

Aylar önce kullanılmayan, harabeye dönen İkizdere ceza ve tutuklu evi İlçe Kaymakamlığı, belediye ve hayırseverlerin elbirliğiyle Sosyal tesis haline getirilmişti. Tesis açıldığından bu yana hizmet kalitesini her geçen gün arttırarak İkizdere halkını ve dışardan gelen misafirleri buraya çekmeyi başarıyor.

İkizdere Kaymakamlığı sosyal tesiste halk eğitim merkezi kursiyerleri görev alıyor. Toplamda 56 kursiyer dönüşümlü çalışıyor. Tesis, İkizdere'de yaşayanların ailece gelip dinlenebileceği, çocukların eğlenebileceği turistlerin konaklayabileceği, özel eğitimli çocukların, gençlerin toplumla bağdaşmalarını. İkizdereli kadınlara iş imkânı sağlayan bir alan haline getirilmiş.

detail-photo-fancybox-0

İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz misafirleriyle beraber sosyal tesise gittiğini ve orada çok güzel ağırlandıklarını belirterek şu sözleri söyledi; “Gerçek bir başarı hikayesi bu. Urda mütevaziliğe gerek yok, ne kadar övünsek azdır. Mezbelelik bir alanı, İkizdere eski ‘Ceza evi’ yıkıntıları arasından şimdi sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçtiği, halka dokunan, yemekli toplantıların yapıldığı, ilçe kadınlarına iş alanı açan en önemlisi de özel eğitimli çocuklarımıza, gençlerimizi sosyal hayatla bağdaştıran, onları toplumun dışladığı değil de toplumun içinde birer birey olduklarını hatırlatan projelerin hayata geçtiği bir yaşam alanı olması “dedi

detail-photo-fancybox-1

Başkan Karagöz: ilçe potansiyelini ortaya çıkarmak için çalışmaktan, proje üretmekten, bu ilçeye olan sevdalarımdan asla vazgeçmeyeceklerini söyledi.

detail-photo-fancybox-2

2024 Yaş Çay Fiyatı Ne Kadar Olacak? 2024 Yaş Çay Fiyatı Ne Kadar Olacak?

İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz İkizdere Florasına gitmeyenler in gitmesini tavsiye ederek!

detail-photo-fancybox-3

"Eğer siz hala gitmediyseniz mutlak gitmenizi tavsiye ediyorum. Bütün çalışanlar İkizdereli kadınlarımız ve onların elinden yiyeceğiniz ev yemekler, göreceğiniz samimiyet ve güler yüz. Çalışan bir İkizdereli Kadın kardeşimizin dediği gibi ‘burası İkizdereli kadınlara çok iyi geldi’

Editör: Medya Laz