Uğurlu öğrenci, İtalya’dan dünya birinciliği ile döndü

-İtalya'da düzenlenen, çok sayıda müzisyenin katılım gösterdiği müzik performans yarışması Apulia Metropolitan Müzik Yarışması'nda Uğurlu öğrenci Rüya Aydın Piyano dalında, kendi kategorisinde dünya birincisi oldu.

Uğurlu öğrenci, İtalya’dan dünya birinciliği ile döndü

İtalya'nın Barletta kentinde 4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde düzenlenen; klasik müzik, caz, pop ve çağdaş müzik performans yarışması “Apulia Metropolitan Music Contest”de Uğur Okulları Bornova Kampüsü 10'uncu sınıf öğrencisi Rüya Aydın solo piyano dalında, kendi kategorisinde dünya birinciliği elde etti. Türk bayrağını İtalya'da dalgalandıran Rüya Aydın, elde ettiği başarı ile adından söz ettirdi.

“Çok gururlu ve mutluyum”

Bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen; müzisyenleri geliştirmek, yeteneklerini vurgulamak, uluslararası kültürel alışverişi sağlamak ve teşvik etmek üzere farklı kategorilerde yüz elliden fazla katılımcıyı buluşturan yarışmada Piyano dalında A,B,C,D,E,F kategorilerinde yarışıldı. E kategorisinde birinci olan Rüya Aydın; farklı uluslararası yarışmalara katılıp ülkesini ve müziğini tüm dünyaya tanıtmayı amaçladığını belirtti.
Konservatuvar profesörleri, profesyonel müzisyenler, sanatçılar ve AMS (Apulia Metropolitan Society) yetkililerinden oluşan jürinin değerlendirmeleri sonucunda birinci olan Aydın; “Ülkemi Avrupa'da, İtalya'da temsil ettiğim için çok gururlu ve mutluyum. Beni destekleyen aileme, hocalarıma, arkadaşlarıma ve piyano öğretmenim, Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü Öğr. Gör. Payam Gül Susanni'ye çok teşekkür ederim. İleride iyi bir konser piyanisti olup, dünyayı dolaşıp, icramı, müziğimi ve ülkemi her yerde tanıtmak istiyorum'' dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER