Stratejist Cem Bağcı: 'Seçimler artık sosyal medyada kazanılıyor'

Türkiye Algı Merkezi (TAM) kurucusu ve Başkanı, Stratejist ve Yazar Cem Bağcı, sosyal medyanın seçimler üzerindeki etkisine işaret ederek, "Seçimler artık sosyal medyada kazanılıyor" dedi. Bağcı, sosyal medyada paylaşılan bir mesajın, mitinglerdeki 100'lerce kelimelik konuşmad

Stratejist Cem Bağcı: 'Seçimler artık sosyal medyada kazanılıyor'

Seçim Nasıl Kazanılır? adlı kitabın yazarı TAM Başkanı Bağcı, sosyal medyanın seçimler üzerindeki etkilerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sosyal medyanın seçimleri manipüle ettiğine yönelik iddiaların ciddiye alınması gerektiğini söyleyen Bağcı, "Sosyal medya artık seçmen davranışlarının belirlenmesinde oldukça etkili bir mecra haline geldi" dedi.

"Pratik, masrafsız ve hızlı propaganda aracı"

Bağcı, sosyal medyanın, geleneksel siyaset yapma tarzlarını değiştirdiğini vurgulayarak, "Bu değişiklik, yeni bir siyasal iletişim modellerini ortaya çıkardı. Politik aktörler artık kendini sosyal medyada öne çıkarmaya çalışıyor. Artık sosyal medya takipçilerine potansiyel bir seçmen gözüyle bakılıyor" diye konuştu.
Ayrıca Bağcı, sosyal medyanın; pratik, masrafsız ve hızlı bir iletişim ve etkileşim aracı olmasının siyasilerin propaganda için iştahını kabarttığını ifade etti.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER