Son dakika haberi: 9 Haziran koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı

Son dakika: Sağlık Bakanlığı tarafından 9 Haziran koronavirüs tablosu, vaka, test, vefat sayısı ve son durum açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 993 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 18 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 172 bin 114, can kaybı 4 bin 729 oldu. Bakan Koca değerlendirmesinde, ''Virüsün etkisinin zayıfladığını gösteren bilimsel bir veri yok'' ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi: 9 Haziran koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte 18 kişi korona virüsten hayatını kaybetti, toplam can kaybı ise 4 bin 729'a yükseldi. Bugün toplam 37 bin 225 test yapılırken, 993 yeni vaka tanısı konuldu, toplam vaka sayısı ise 172 bin 114 oldu.

İYİLEŞEN SAYISINDA ARTIŞ SÜRÜYOR

Bugünkü 3 bin 218 kişiyle birlikte toplam iyileşen sayısı da 144 bin 598'e yükseldi. Toplam entübe hasta sayısının 281, toplam yoğun bakım hasta sayısının ise 642 olduğu açıklandı.

9 Haziran koronavirüs tablosu, vaka, can kaybı ve son durum

9 Haziran koronavirüs tablosu, vaka, can kaybı ve son durum

BAKAN KOCA: ETKİSİNİN ZAYIFLADIĞINI GÖSTEREN BİLİMSEL BİR VERİ YOK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 9 Haziran koroanvirüs tablosuna ilişkin yaptığı açıklamada, ''Son 24 saatte iyileşen hasta sayımızın üçte biri kadar yeni hastamız var. Tanı konup, yatırılan hastalarımız sebebiyle yoğun bakım ve solunum desteğine ihtiyaç arttı. Virüsün etkisinin zayıfladığını gösteren bilimsel bir veri yok. “Normal” olan, tedbirdir.'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'de gün gün koronavirüs

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER