Sıfır Atık Mavi Projesi’nin tanıtımı, Emine Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi

Sıfır Atık Mavi Projesi'nin lansmanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılımıyla yapıldı.

Sıfır Atık Mavi Projesi’nin tanıtımı, Emine Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi

Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen ‘'Sıfır Atık Mavi Projesi'nin lansmanına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Deniz Temiz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu'nun yanı sıra çok sayıda davetli ve gazeteci katıldı.
Sıfır Atık Mavi Projesi'nin lansmanında konuşan Emine Erdoğan, ''Bugün ‘sıfır atık mavi' etiketiyle bu konuyu İstanbul'da konuşuyor olmamız da ayrı bir önem taşıyor.

Dünyanın gözbebeği, şairlerin, ressamların ilham kaynağı bu şehrin, iki kıtayı birbirine bağlayan bu boğazın temizliği de üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir husus. Bu noktada İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmalarla, sadece 2018 yılında deniz yüzeyinden 4 bin 613 metreküp, kıyılardan 19 bin 488 metreküp, plajlardan 15 bin 432 metreküp katı atık toplandı. Ayrıca kıyı ve plajlardan 2 milyon 669 bin 751 kilo yosun temizlendi. Haliç ve dere ağızları 79 bin 766 metreküp çamurdan temizlendi. Yıllar öncesinin durumunu hatırlatmaya sanırım gerek yok'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 20:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER