Meteorolojiden 7 ile uyarı geldi! Tedbirli olun

Erzurum, Kars, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl için yağış ve kuvvetli rüzgâr uyarısında bulunuldu.

Meteorolojiden 7 ile uyarı geldi! Tedbirli olun

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl için yağış ve kuvvetli rüzgâr uyarısında bulundu.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, "Bölgemiz genelinde havanın parçalı, çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Hava sıcaklıklarının yağışla birlikte 2 ile 3 derece civarında düşmesi beklenmektedir" denildi.

Değişik yönlerden hafif kuvvette rüzgâr beklendiğini de bildiren merkez, yağış öncesi ve yağış anında ise kuzey yönlerden rüzgârın kuvvetli eseceği konusunda uyardı.

ERZURUM VE KARS'A DA UYARI GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kars ile Erzurum'un kuzey ve doğu ilçelerinde yerel kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. 

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, kuvvetli yağış nedeniyle ani sel, su baskını ve yıldırım gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarıda bulunularak, şöyle denildi: 

"Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden sonra Kars çevrelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, dolu, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün öğle saatlerinden sonra Erzurum'un kuzey ve doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır"

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER