İlyas Kaan TAYTAK/EMİRDAĞ, (DHA) - AFYONKARAHİSAR'ın Emirdağ ilçesinde itfaiye, Karayatak köyünde bir çiftlikte, Veysel köyü mevkiindeki merada ve Karaağaç köyü yakınındaki alanda çıkan yangını söndürdü.

Emirdağ ilçesine bağlı Veysel köyü mevkiinde mera alanında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler rüzgarın da etkisiyle hızla yayıldı. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangının çıkış nedeni için jandarma araştırma başlattı.

Karaağaç köyüne yakın hasat yapılmış bir tarlada da anız yangını çıktı. Kısa sürede geniş alana yayılan yangını itfaiye söndürdü. Jandarma yangının çıkış nedeni araştırıyor.

Karayatak köyünde bir çiftlikte saman depolama alanında, yangın çıktı. Alevler, kısa sürede çiftliğin bahçesinde istifli balya samanlarını sardı. Yangına kısa sürede müdahale eden itfaiye ekipleri, alevleri kontrol altına alarak söndürdü. Yangın sonrası 200'e yakın saman balyası yanarken, samanlık ise çöktü. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatıldı.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha