Olgay GÜLER / EDİRNE, (DHA)- EDİRNE'de  5 Nisan Avukatlar Günü'nde düzenlenen törene Selda Özkan İlte, sırtında cüppesi kucağında 7 aylık bebeğiyle katılırken, amacının oğluna bir anı bırakmak olduğunu söyledi.

Edirne'de 5 Nisan Avukatlar Günü'nde Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Baro başkanı Tacettin Sivrikaya'nın anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu,  İstiklal Marşı okundu. Avukatlardan Selda Özkan İlte ise törene, sırtında cüppesi kucağında 7 aylık bebeği Uras ile katıldı. Uras bebek törenin sonunda ilgi odağı oldu. Eşi Serdar İlte'nin de törende kendisini yalnız bırakmadığı Selda Özkan İlte, bebeğine anı bırakmak için törene onunla katıldığını söyledi. İlte, "6,5 yıllık avukatım. Avukatlar Günü'nde bir anı olması için bebeğimi de getirmek istedim. 7 aylık kendisi. Eşim de adliyede memur. Onunla da ortak arkadaşlarımız aracılığıyla tanıştık. Açıkçası çok planlamamıştım bebeğimi getirmeyi, çok spontane gelişti. İleride onun için çok güzel bir anı olacak, bu nedenle çok mutluyum" dedi.

'BİR GÜN BU SORUNLARIN ORTADAN KALKACAĞINA İNANIYORUM'

Edirne Barosu Başkanı Tacettin Sivrikaya, Türkiye Barolar Birliği tarafından hazırlanan ve 81 ilin Baro Başkanı tarafından imzalan ortak metindeki sorunlara dikkat çekti. Avukatların toplumsal barışın teminatı olduğunu belirten Sivrikaya, "Avukatın olmadığı bir toplumda adaletten, adaletin gerçekleşmediği bir toplumda barıştan bahsetmenin mümkün olmadığını düşünüyorum. Avukatlık mesleği aynı zamanda sabır mesleğidir. Adaletin gerçekleşmesi için bıkmadan, usanmadan, hukuktan ayrılmadan sabırla mücadele ederiz. Sabırla adaletin gerçekleşmesine katkı sağlarız. Biz Avukatlar, Barış ve Adalet yolunda yürümeye devam edeceğiz. Yolumuz. "Yurtta Barış Dünyada Barış" diyen, bundan 86 yıl önce üstün öngörüsü ve barışa olan inancıyla, mimarı olduğu "Montrö Boğazlar Sözleşmesi" ile bugün Karadeniz'in kan gölü olmasını önleyen, gözü ve yüreği halen üzerimizde olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün yoludur. Bu vesile ile kendisini bir kez daha özlem, şükran ve rahmet ile anıyorum" dedi.
(DHA)

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha