9 İlde Eş Zamanlı Rafting Bölgesel Eğitim Ve Gelişim Kampları Açıldı 9 İlde Eş Zamanlı Rafting Bölgesel Eğitim Ve Gelişim Kampları Açıldı

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) tarafından alınan devrim gibi kararla yaş çay üreticileri gece gündüz demeden istedikleri saatte direkt olarak fabrikaya da çay satışı yapabilecek. Karar, ÇAYKUR tarafından üreticilere SMS yoluyla bildirildi.

Üreticilerin günün 24 saatinde çay fabrikalarına direkt çay satışı yapabileceklerini bildiren ÇAYKUR’dan üreticilere gönderilen kısa SMS’te “Değerli üreticilerimiz; 2023 yılı ikinci sürgün çay alımlarımız devam etmektedir. İsteyen üreticilerimiz istedikleri saatlerde direkt fabrikalarına da yaş çay satışı yapabileceklerdir” ifadelerine yer verildi.

Yaş çay üreticileri hasat ettikleri yaş çayları ÇAYKUR tarafından belirli bölgelerde kurulan yaş çay alım yerlerine getirerek belirlenen alım saati içerisinde satışını gerçekleştiriyordu. Burada toplanan yaş çaylar ise kamyonlarla ÇAYKUR Çay Fabrikalarına taşınıyordu.

Editör: Medya Laz