İSTANBUL, (DHA) – Zeytinburnu’nda ikamet eden 65 yaş üstü vatandaşlar ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ etkinliklerinde Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi’nde (AKDEM) atölye etkinliklerine katıldı. 65 yaş üstü vatandaşlar etkinlikte, boyama, ebru, filografi, keçe çanta ve mum yapımı atölyelerinde becerilerini sergiledi.

Zeytinburnu Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM)’nin, “Yaşlılara Saygı Haftası” kapsamında ilçede ikamet eden 65 yaş üstü bireylerin sosyal yaşamına destek olmak ve el becerilerinin gelişmesi için düzenlediği atölye etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu.

GÖNÜLLÜ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ DE EŞLİK ETTİ

AKDEM’in hem “Yaşlılara Saygı Haftası”nı kutlamak hem de düzenlenen atölyeler ile yaşlı bireyleri fiziksel, sosyal yönden destekleyerek, onlara olumlu duygular kazandırmak için düzenlediği “Yaşlılara Saygı” etkinliğinde; boyama, ebru, mum yapımı, fliografi, keçe çanta yapımı ve masa oyunları atölyelerine yer verildi. Katılımın yoğun olarak gözlemlendiği atölye etkinliklerinde, yaşlı bireylere gönüllü üniversite öğrencileri ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy eşlik etti.

Zeytinburnu AKDEM’in Sosyal Hizmet Birimi, 2008 yılından bu yana yaşlı, bakıma muhtaç, yalnız ve tüm dezavantajlı bireylerin toplumsal yaşamdan kopmadan, sağlıklı, kendi kendine yetebilen bireyler olarak yaşama tutunmalarını amaçlıyor. “Hayata yıl değil yıllara hayat katmak” düşüncesiyle hareket eden AKDEM, ilçede ikamet eden yaşlıları fiziksel, zihinsel, sosyal aktiviteler ile destekleyerek onların yaşam kalitesini yükseltip, daha sağlıklı yaş almalarını ve daha mutlu birey olmalarını hedefliyor.

Kaynak: dha