Dortmund'da Trabzon Meydanı açıldı

Almanya'nın Dortmund şehrinde Dortmund Büyükşehir Belediyesinin “Trabzon Meydanı” ilan ettiği alan törenle hizmete açıldı.

Dortmund'da Trabzon Meydanı açıldı

Almanya'nın Dortmund kentindeki bir alana “Trabzon Meydanı” ismi verildi. Trabzon Meydanı'nın açılış törenine Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Essen Başkonsolosu Şener Cebeci ve Dortmund Büyükşehir Belediye Başkanı Ullrich Sierau ile beraberindeki heyet katıldı.

İki şehir arasındaki bağlar artıyor

Dortmund temaslarının son gününde ziyarete konu meydanın açılış törenine katılan Başkan Zorluoğlu, burada yaptığı konuşmada Dortmund'ta bulunmaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu ifade etti. Kardeş şehir protokolünün imzalanmasının üzerinden geçen 5 yılda Trabzon ve Dortmund arasındaki ortaklıkta hatırı sayılır mesafe aldıklarını kaydeden Zorluoğlu, her iki tarafın yöneticileri olarak yapacakları çalışmalarla kardeş şehir ilişkisinin çok daha kurumsal bir yapıya kavuşacağından emin olduğunu söyledi. İki şehir arasında birlikte hareket edilebilecek pek çok alan bulunduğuna işaret eden Zorluoğlu, “Eğitimden kültüre, bilimden spora, kültürden ekonomi ve ticarete kadar birçok alanda birlikte gerçekleştirebileceğimiz faaliyetler bulunduğunu ve birbirimizden öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum. Bugün açılışını yaptığımız Dortmund Trabzon Meydanı, sadece ilişkilerimize yeni bir ivme kazandırmayacak. Aynı zamanda iki şehrin halklarını da birbirine daha fazla yakınlaştıracaktır” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 19:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER