Haberin galerisi için tıklayın!

Rize Çamlıhemşin Ayder Yaylasında düzenlenen Etkinliğin son durağı  Ardeşen Gazeteciler Derneği oldu.

Ziyarette Dernek Başkanı Salih Navdar ve Dernek yönetim kurulu üyesi Necmettin Yarıcı hazır bulundu.

Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri Genel Başkanı Dinçer Akyel,Yunus Emre Yörük Türkmen Derneği Başkanı Nihat Erçetin,Samsun Yörükleri Kültür Dayanışma Derneği Başkanı İsa Çiçekdağı,Karakoyunlular Federasyonu Başkanı Engin Önkibar,Karakoyunlular Kültürel Tanıtım ve Dayanışma Derneği Başkanı Bülent Verep katılım sağladılar.

Ziyarette bir açıklama yapan Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri Genel Başkanı Dinçer Akyel ,Yörük Türkmenleri olarak birçok etkinlik düzenlediklerini ve bu etkinlik kapsamında ülkemizin cennet köşelerinden biri olan Ayder Yaylasına geldiklerini ifade etti.

Akyel: bizler Yörük Türkmenleri ülkesine bağlı , göçebe yaşam tarzını korumuş Türk halkına denir. Anadolu'da yaylak-kışlak hayatı yaşayan Türkmen aşiretleri (obaları) için de kullanılır. Anadolu halkının, özellikle Ege'nin çok önemli nüfus çoğunluğunu oluştururlar. Balkanlardaki Türkler arasında da yüksek miktarda Yörük bulunmaktadır dedi.

Ziyaret sonrası Dernek Başkanı Salih Navdar ve Dernek yönetim kurulu üyesi Necmettin Yarıcı 'ya çeşitli hedeiyeler vererek ülke olarak birlikteliğimiz

in daim olmasını dileriz dediler.

Editör: Neco Yarıcı