Ev sahipliğini Rize’nin yaptığı Okul Sporları Rafting Türkiye Finalleri Rize’nin Ardeşen İlçesinde tamamlandı.

Ev sahipliğini Rize’nin yaptığı Okul Sporları Rafting Türkiye Finalleri Rize’nin Ardeşen İlçesinde tamamlandı.

 Okul Sporları Rafting Türkiye Finalleri 11-12 Haziran 2022 tarihleri arasında Yıldız ve Gençler Kategorilerinde 200 sporcunun katılımıyla Ardeşen İlçesindeki Vali recep Yazıcıoğlu Kano ve Rafting parkurunda tamamlandı.

Ülkenin çeşitli bölgelerinden 34 takım ve 200 sporcunun katıldığı Okul Sporları Rafting Final Müsabakalarını 25 hakem yönetti.

 Van, Aydın, Tunceli, Muğla, Ordu, Bingöl, İstanbul, Mardin, Hakkari, Yozgat, Şırnak, Düzce ve ev sahibi Rize’den 34 takım katıldığı Türkiye Finalleri karşılaşmaları sprint, H2H Kafa Kafaya Yarışı, Slalom ve Nehir inişi kategorilerinde yıldızlar ve gençlerde kız, erkek ve mix takımları mücadele etti.

Yarışların sonrasında iki günlük yarışlar sonrasında dereceye giren 23 takıma madalya ve kupaları düzenlenen törenle verildi.

Ardeşen Turizm Fakültesi Konferans salonunda düzenlenen Kula ve madalya törenine Ardeşen Kaymakamı Ekrem Çeçen, Güneysu Kaymakamı Arif Oflu, Çayeli Kaymakamı Muhammet Fatih Demirel, Pazar Kaymakamı Mustafa Akın, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya, Türkiye Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Milli Eğitim Rize İl Müdürü Engin Emen, Ardeşen İlçe Emniyet Müdürü Fatih Furkan Ersoy, Ardeşen İlçe Jandarma Komutanı Erdal Yıldırım, Ak Parti Ardeşen İlçe Başkanı Mustafa Terzi, Rafting Antrenör ve sporcuları katıldı.

 Yapılan müsabakalar sonrasında dereceye giren takımlar şu eklide sıralandı.

 Yıldızlar Kız Kategorisinde

1.Cumhuriyet Ortaokulu Muğla

 2.İnönü Ortaokulu Bingöl

 3.Cumhuriyet Ortaokulu Tunceli

 4.Cemil Gökçe Ortaokulu Şırnak

Yıldızlar Erkek Kategorisinde

 1.Hürriyet Ortaokulu Tunceli

 2.Cumhuriyet Ortaokulu Muğla

 3.İnönü Ortaokulu Bingöl

 4. Cemil Gökçe Ortaokulu Şırnak

 

Yıldızlar Karma Kategorisinde

1. Cemil Gökçe Ortaokulu Şırnak

 2.Cumhuriyet Ortaokulu Muğla

 3. İnönü Ortaokulu Bingöl

 

Gençler Kız Kategorisinde

 1.Dalaman Öztaş A.L. Muğla

2.Şile Oya-Ali Osman Keçeci Sosyal bilimler L. İstanbul

 3.Osman Durmaz Fen Lisesi Yozgat

 4.Tunceli Spor Lisesi Tunceli

Gençler Erkek Kategorisinde

 1.Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu M.T.L. Rize

 2.Yozgat Çekerek A. İmam Hatip L. Yozgat

 3.Çatak Şehit Talha Musap Selçuk A. İmam Hatip L. Van

 4.Özel yıldızlar A.L. Rize

Gençler Karma Kategorisinde

 1.Dalaman Öztaş A.L. Muğla

 2.Dalaman Şehit Emre Kırgın A.L. Muğla

 3.Çukurca Şehit Jandarma Üst. Adnan Bahat Ç.P.L Hakkari

 4.Hakkari Spor Lisesi Hakkari

Çaykur Rizespor'da 3 Ardeşenli'nin Olduğu Yeni Yönetim Belli Oldu Çaykur Rizespor'da 3 Ardeşenli'nin Olduğu Yeni Yönetim Belli Oldu