Kazım BULUT/BURSA, (DHA)-BURSA’da Yıldırım Belediyesi’nin yol çalışmaları sürüyor. İlçede, yeni imar yollarının açılması ve yol genişletme çalışmalarının yanı sıra eskiyen ve bozulan yollar da yenileniyor. 
Kentte, kendine ait asfalt üretim tesisi bulunan tek belediye olan Yıldırım Belediyesi yol çalışmalarını sürdürürken, çalışmalarda kullandığı asfaltı kendi tesislerinde üreterek önemli bir tasarruf sağlıyor. Son 3 yılda yaklaşık 310 bin ton asfalt üretimi gerçekleştirilirken, üretilen 310 bin ton asfalttan, yaklaşık 140 bin tonunu kendi ihtiyaçları için kullanan Yıldırım Belediyesi, 169 bin tonunu ise diğer belediyelere sattı. Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, 2022 yılında da sıcak asfalt uygulamaları ve bozulan yolların onarım çalışmalarına hız verdi. 2022 yılının ilk dört ayında; 8 bin tonu asfalt kaplama ve 4 bin tonu yama olmak üzere 12 bin tona yakın asfalt uygulaması yapıldı. 
Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Amacımız vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, daha yaşanabilir bir Yıldırım inşa etmek. Bu hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ekiplerimiz Yıldırım'a nefes aldıracak, ulaşımı kolaylaştıracak yeni imar yollarıyla ilgili çalışmalarını sürdürürken, eskiyen bozulan yollarımızı da yenilemeye devam ediyoruz. İlçemizin yollarında kullandığımız asfaltı kendi tesislerimizde üreterek önemli ölçüde tasarruf sağlıyoruz. Bu tesiste ürettiğimiz asfaltın ihtiyaç fazlasını ise başka belediyelere satarak gelir elde ediyoruz. Tüm imkanlarımızı seferber ederek Yıldırım için hizmet üretmeye devam edeceğiz” dedi. (DHA)
FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha