TOGG yeşil renkte üretilecek aracın ismi Rize ya da Ayder olacak.

Türkiye’nin en büyük markalarından olacak olan TOGG’un fabrika açılış töreni sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 renk olarak açıklanan otomobil renklerinin arasına Karadeniz Yeşilinin de eklenmesini istemişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu akşam ATV – A HABER ortak yayını Cumhurbaşkanı Erdoğan İle Gündem Özel programında konuya ilişkin önemli detay aktardı.

"RİZE Mİ OLSUN AYDER Mİ?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeşil renkte üretilecek TOGG’un adının Rize veya Ayder isimlerinden biri olacağını kaydetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklaması Rize’de büyük heyecan yarattı. Erdoğan, açıklamasında “Bir tane eksik bırakmışlardı. O da Karadeniz, Rize mi olsun Ayder mi olsun? Çalışın, getirin dedik. Yeşilin olmadığı bir çeşit olamaz.” İfadelerini kullandı.

Türkiye Otomobil Girişim Grubu’nun Bursa’nın Gemlik ilçesindeki fabrikası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açılmış ve TOGG aracı banttan inmişti. İlk üretilecek otomobiller test edilip sertifikasyonlarını aldıktan sonra 2023 yılının ilk çeyreğinin sonunda satışa sunulacak.

Türkiye’nin akıllı otomobili TOGG; Anadolu, Gemlik, Oltu, Kula, Kapadokya, Pamukkale isimlerini taşıyan Türkiye’nin Renkleri ile yollarda olacak.

Editör: Tunahan Kalender