AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, partisinin Rize İl Başkanı İshak Alim ile birlikte Rize Merkez İlçe Başkanı Burak Ak ve Merkez İlçe Yönetimiyle bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Merkez İlçe Başkanı Ak: “Cumhurbaşkanımızın Omuzunda Yük Olan Değil Yük Alan Bir Ekip Olmak için Gayret Gösteriyoruz”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Rize Merkez İlçe Başkanı Burak Ak, 15 aylık yönetimiyle birlikte verilen görevleri layıkıyla yapmak için gerekli özeni gösterdiklerini belirterek, “Ayrıca Cumhurbaşkanımızın omuzunda yük olan değil yük alan bir ekip olmak için gayret ediyoruz. Bu çerçevede Merkez İlçe Yönetimi olarak görevde olduğumuz süre zarfında hemen hemen her gün sahaya inerek vatandaşımızla buluşmaya özen gösteriyoruz. Yapmış olduğumuz esnaf ziyaretleriyle, mahalle ve köylerimize gerçekleştirdiğimiz programlarla halkımızın daima yanında olmaya çalışıyoruz. Çünkü bizler şunun farkındayız Cumhurbaşkanımızın 20 yıla yakındır söylemiş olduğu 2023 hedeflerine ulaşacak olan ekip olmak, bizlere nasip oldu. Bunun sorumluluğunun da vebalinin de ne kadar büyük olduğunun farkındayız. İnşallah bu yükü de seçim akşamına kadar en iyi şekilde ekibimizle birlikte taşıyacağız. Elimizden gelen mücadeleyi yapacağımızın sözünü ilk günden itibaren vermekteyiz” dedi.

ak-parti-genel-baskan-yardimcisi-hayati-yazici-ak-parti-rize-merkez-ilce-teskilatiyla-bir-araya-gelerek-istisare-toplantisi-gerceklestirdi-1.jpg

Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı “Bizim Siyasetimizin Temelinde Millet Var”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, “Bizler bu kutlu davaya başlarken “Bizim Siyasetimizin Temelinde Millet Var” dedik ve yola çıktık. Bu yolda çeşitli dönemlerde zorluklar, sıkıntılar çektik. Bakınız o dönemlerde Türkiye de iktidarı paylaşan kesimler vardı. Vesayetçi kurumlar, vesayetçi yapılar gibi kendisine güç atfetmiş kişilikler vardı. Ama biz ne olursa olsun milletimizin bize verdiği güven doğrultusunda o günkü dağılmış, bölünmüş Türkiye’yi çok daha ileriye taşıdık. Gerek ekonomi alanında, gerek sağlık alanında, gerek eğitim alanında, gerek karayolları ve demiryolu alanında, gerekse savunma sanayi alanında yapmış olduğumuz yatırımlarla ülkemizi bugün örnek gösterilecek dünya ülkesi konumuna getirdik. Bu yatırımların farkında olan milletimiz ise bu yüzden kuruluşumuzdan bu yana yetkisini partimizden yana kullandı” dedi.

ak-parti-genel-baskan-yardimcisi-hayati-yazici-ak-parti-rize-merkez-ilce-teskilatiyla-bir-araya-gelerek-istisare-toplantisi-gerceklestirdi-4.jpg

Konuşmasına Rize’de yapılan yatırımlarla devam eden Yazıcı: “Bugün Rize’mize baktığımızda her tarafı yatırımla donanmış bir şehir görüyoruz. Ovit Tüneli, Salarha Tüneli, Lojistik Merkezi, Güney Çevre Yolu gibi devasa yatırımlarımız var. Son zamanlarda ilimizin gündeminde olan bizlerinde “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” sözüyle ortaya koyduğumuz projemiz Şehir Hastanesi yatırımımız var. Unutmamalıyız ki sağlığını koruyamadığımız, güvenliğini sağlayamadığımız insanın diğer haklarından söz etmeye gerek yoktur. İşte bizler bu gayeyle hem ilimize hem de 81 vilayetimize bu denli yatırımlar gerçekleştirerek, milletimizi refaha ulaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Son olarak teşkilatta birlik ve beraberliğin öneminin altını çizen Yazıcı: “Son zamanlarda ülkemizde hararetli bir ortam söz konusu. Yanlış bilgilerle vatandaşlarımızı yönlendirmeye çalışıyorlar. Küçük çözülebilecek meseleleri çok büyük bir krizmiş gibi kamuoyuna sunmaya çalışan kişilikler var. Bizler bu noktada milletimize doğruları anlatarak, tevazu ve samimiyetle yaklaşmalıyız. Önümüzde 2023 seçimleri var. Unutmamalıyız ki 2023 seçimleri ülkemiz için hayati derecede önem taşıyan Türkiye’nin geleceğini etkileyecek bir seçimdir. Dolayısıyla hiçbirimizin boşa vakit geçirme lüksü yok. Günlük çalışma ajandamızın başında parti çalışmalarımızın olması gerekir. Bir aile olduğumuzu asla unutmamalıyız. Özet şekilde ailemiz neyse kaidemizde odur. Eksiklerimiz olacak yanlışlarımızda olacak ama hiçbir zaman bu yanlışları düzeltmeden bırakmayacağız. Genel Başkanımızın söylediği gibi ‘Siyasetin Tek Limanı Ahlaktır’ sloganıyla davranışlarımıza ve yaptıklarımıza dikkat ederek çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

ak-parti-genel-baskan-yardimcisi-hayati-yazici-ak-parti-rize-merkez-ilce-teskilatiyla-bir-araya-gelerek-istisare-toplantisi-gerceklestirdi-5.jpgak-parti-genel-baskan-yardimcisi-hayati-yazici-ak-parti-rize-merkez-ilce-teskilatiyla-bir-araya-gelerek-istisare-toplantisi-gerceklestirdi-7.jpgak-parti-genel-baskan-yardimcisi-hayati-yazici-ak-parti-rize-merkez-ilce-teskilatiyla-bir-araya-gelerek-istisare-toplantisi-gerceklestirdi-8.jpgak-parti-genel-baskan-yardimcisi-hayati-yazici-ak-parti-rize-merkez-ilce-teskilatiyla-bir-araya-gelerek-istisare-toplantisi-gerceklestirdi-2.jpg

Editör: Medya Laz