Ardeşen’de hizmete yeni açılan bir güzellik salonu tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi alkış topluyor. İş yeri sahiplerinden Vildan Özçavuş ve 22 yıllık tecrübesiyle Kadın güzellik uzmanı olan Esra Memiş  Rize’nin Ardeşen İlçesinde açtıkları iş yerlerinde anlamlı bir projeye imza atıyor.


Ardeşen İlçesinde geçtiğimiz ay görkemli bir açılışla hizmete açılan Viles Hair Make Up Studio adlı işyeri sahipleri İlçe genelinde bulunan rehabilitasyon merkezleri ve civar ilçelerde hizmet veren huzur evlerinde kalanların kişisel bakımlarını ve kuaförlük hizmetlerini ücretsiz yapacaklarını duyurdular.

Konuyla ilgili İşletme sahiplerinden Esra Memiş; İlçemizde yaşlı ve bakıma muhtaç ancak farklı nedenlerden dolayı kendisine bakamayan evde yatalak veya huzur evlerinde kalan kadın ve erkeklere yönelik saç kesimi ve kişisel bakımlarının yapılması konusunda iş yeri ortağım Vildan Özçavuş ile birlikte bir fikre vardık ve bunu hayata geçirmek istedik.

 

Konuyla ilgili İşlete sahibi Esra Memiş sözlerine şu şekilde devam etti.

“Engellilerimiz, yaşlı ve hastalarımız pek çok kişisel ihtiyaçlarını akrabalarının yardımı sayesinde yapmak zorunda kalıyor. Biz de özellikle kuaför, manikür ve pedikür hizmeti konusunda bu insanlarımıza yardımcı olmak istedik ve projeye başlattık.

 Bu projemizin sesini duyurulmasında bizlere ön ayak olan ve her türlü desteği veren Ardeşen Belediyesi Meclis Üyelerinden Suzan Önal ile birlikte İlçemiz ve civar ilçelerde bakıma muhtaç yaşlıların yanı sıra engelli ve yatalak hastaları tespit etmek için çalışmalara başladık.

Yaşlı ve bakıma muhtaç insanlara verdiğimiz değeri göstermek ve yaşamlarını kolaylaştıracak katkılar sunabilmek için bu projeyi hayata geçiriyoruz ve bu kişilere yönelik hiçbir maddi karşılık talep etmeden bakım hizmeti vereceğiz.

 Sosyal sorumluluk adına çevremizde gözlemlerimiz sonucu bu kapsamda yürütülecek bir çalışmaya ihtiyaç olduğunu tespit ettik. Yaşlı ve engelliler ile felçli ve evden çıkamayacak derecede hasta olanlara yönelik ücretsiz kuaför hizmeti verme fikrimizi Ardeşen’de özel rehabilitasyon merkezilerine ve civar ilçelerde bulunan huzur evlerine bildirdik.

  Olumlu geri dönüşlerin olması bizi bu konuda vereceğimiz hizmetler için heyecanlandırdı ve bir o kadar da motive etti.

 Önümüzdeki haftalarda kurumlarımızdan bize ulaştırılacak olan listeler sayesinde bir takvim belirleyerek kadın, erkek ve çocuk kategorilerinde saç kesimi, el ve ayak bakımı şeklinde yaşlı, engelli veya hasta olup kendi bakımını yapamayan kişilere bu hizmeti dilerlerse evlerinde, hizmet almak için kaldıkları huzur evlerinde ve ya bizzat iş yerimize gelerek alabilecekler.” Diye konuştu.

Viles Hair Make Up Studio Aderes: Yeni mahalle Doktor Gazi Yaşargil Sokak Ardeşen

İrtibat: 05357152853

 


 

Editör: Medya Laz