Van'ın Gürpınar ilçesinde kravata olan düşkünlüğüyle tanınan 70 yaşındaki Bedir Akbulut, koleksiyonuna, üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin baş harflerinin bulunduğu kravatı ekledi.VAN (İGFA) - Van'ın Gürpınar ilçesinde evinde biriktirdiği 1500 kravatla 63 yıldır bu tutkusunu sürdüren 70 yaşındaki Bedir Akbulut'a Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin baş harflerinin işlendiği kravat hediye edildi.

İlçeye 15 kilometre uzaklıkta, adının verildiği "Bedir Bey" mezrasında oturan ve 7 yaşından bu yana boynundan kravatını eksik etmeyen 4 çocuk babası Akbulut, 63 yılda valilerin, bürokratların, siyasetçilerin ve yakınlarının hediyeleriyle biriktirdiği bin 500 kravata âdeta gözü gibi bakıyor.

Günlük işlerini yaparken, hayvanlarıyla ilgilenirken bile takım elbise ve kravatını çıkarmayan Akbulut'a Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin baş harflerinin işlendiği kravat gönderildi. Akbulut'a kravatı Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış ve AK Parti İlçe Başkanı Taha Güngör teslim etti.

Kaynak: igf