Rize Valisi Kemal Çeber başkanlığında, OSB Toplantı Salonunda gerçekleştirilen OSB Ağustos ayı Yönetim Kurulu Toplantısına OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şaban Aziz Karamehmetoğlu, OSB Müdürü Hasan Günal, Yönetim Kurulu Üyeleri Kenan Yıldırım, Şükrü Cevahir ve kurum avukatı Şahin Kukoğlu katıldı.

Toplantıda yapımı devam eden ve aktif olarak faaliyet gösteren fabrikalar, Organize Sanayi Bölgesi son durumu ve yapılan planlamalar görüşülerek fikir alışverişinde bulunuldu.

Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Üçel Helva ve Arifoğlu Reklam fabrikalarını ziyaret edip bilgi alan Vali Çeber, “Organize Sanayi Bölgeleri yöre insanına aş demek, ekmek demektir. Bütün derdimiz işsizliği azaltmak, insanlarımızı doğdukları yerde karınlarının doymasını sağlamaktır. Bunun için de yoğun çaba sarf ediyoruz. Bir yandan önemli yatırımcılarımızı ilimizde yatırım yapmaya davet ederken, bir yandan da yatırımcılarımıza uygun yatırım imkân ve ortamları sunmaya çalışıyoruz, bu amaç doğrultusunda yatırımcılarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kalkandere ilçesinde hizmet veren Rize Organize Sanayi Bölgesi, yaklaşık 50 hektarlık alanı kapsamaktadır. Organize Sanayi Bölgesi alanı, Rize – Erzurum karayolu güzergâhı üzerinde ve Karadeniz Sahil yolu bağlantısına yaklaşık 12 km uzaklıkta, batıda 76 km ile Trabzon’a, güneyde İkizdere ilçesi üzerinden 251 km ile Erzurum’a, doğuda ise 159 km ile Artvin’e ve 109 km ile de Sarp Sınır Kapısı’na kara yolu ile bağlantılıdır.

rize-organizesi-sanayi-bolgesi-osb-yonetim-kurulu-vali-kemal-ceber-baskanliginda-toplandi-2.jpgrize-organizesi-sanayi-bolgesi-osb-yonetim-kurulu-vali-kemal-ceber-baskanliginda-toplandi-3.jpgrize-organizesi-sanayi-bolgesi-osb-yonetim-kurulu-vali-kemal-ceber-baskanliginda-toplandi-4.jpgrize-organizesi-sanayi-bolgesi-osb-yonetim-kurulu-vali-kemal-ceber-baskanliginda-toplandi-5.jpgrize-organizesi-sanayi-bolgesi-osb-yonetim-kurulu-vali-kemal-ceber-baskanliginda-toplandi-6.jpgrize-organizesi-sanayi-bolgesi-osb-yonetim-kurulu-vali-kemal-ceber-baskanliginda-toplandi-7.jpg

Editör: Tunahan Kalender