Ardeşen programı kapsamında ilk olarak Ardeşen Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Baydaş, Kaymakam Ferhat Altay'dan ilçenin genel durumu ve devam eden yatırımlarla ilgili brifing aldı. 
 

Kaymakamlık ziyaretinin ardından ilçe esnafını gezip vatandaşlarla sohbet eden Vali Baydaş, Ardeşen Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Avni Kahya'dan belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Vali Baydaş, beraberinde Kaymakam Ferhat Altay, Belediye Başkanı Avni Kahya ve ilçe protokolü ile birlikte inşaat çalışmaları devam eden 16 derslikli Kavaklı İlkokulu ve 8 derslikli TOBB Kavaklı Anaokulu, Ardeşen Gençlik Merkezi ve yarı olimpik yüzme havuzu inşaat alanını gezerek yüklenici firma yetkililerinden çalışmaların son durumuyla ilgili bilgiler aldı.

Ardından Ardeşen Halk Eğitim Müdürlüğü El Sanatları ve Yöresel Ürünler Teşhir Merkezini gezen Vali Baydaş, halk eğitim merkezlerinde kursiyerlerin üretmiş olduğu ürünleri inceledi. 
 

Ardeşen’deki incelemelerine devam eden Vali Baydaş Kano Rafting merkezini ziyaret ederek tesisin içerisinde yer alan 200 kişilik tribün, 850 metre parkur, bisiklet yolu ve kafeteryayı gezerek incelemelerde bulundu. Ardından Ardeşen Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evine giden Vali Baydaş tesisin içerisinde yer alan kafesler, sokak hayvanı bekleme alanları, ilk müdahale ve ameliyathaneyi gezerek ilgili personelden bilgiler aldı.

AK Parti Ardeşen İl Genel ve Belediye Meclis üyelerini açıkladı AK Parti Ardeşen İl Genel ve Belediye Meclis üyelerini açıkladı

Ardeşen’deki ziyaret ve incelemeleri sonrası Tunca Beldesine geçen Vali Baydaş, burada Tunca Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz’den beldedeki çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı.

Vali Baydaş, Ardeşen programının son bölümünde ise genç yaşta hayatını kaybeden Hafız Mehmet Ali Sarı’nın ailesini evinde ziyarete ederek taziyelerini iletti. Ziyarete eşlik eden İl Müftüsü Naci Çakmakçı tarafından Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

Editör: Medya Laz