Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı, Ocak Ayı İl Divan Toplantısı’nı Samsun Milletvekili Mehmet Karman, Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Uzun, Saadet Partisi’nin Rize Belediye Başkan Adayı Muhammet Yıldız, Ardeşen Belediye Başkan Adayı Kemal Eksilmez, Çayeli Belediye Başkan Adayı Mehmet Arıcıoğlu ve Derepazarı Belediye Başkan Adayı Hasan Güneşdoğdu’nun katılımlarıyla gerçekleştirdi.

İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender ve İyidere İlçe Başkanı Mustafa Aydın Kartal’ın divan teşekkülüyle gerçekleşen toplantıda selamlama konuşması yapan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Uzun, “31 Mart’a kadar Belediye Başkan Adaylarımız konuşacak, 31 Mart’tan sonra ise Belediye Başkanı olarak icraatları onların yerine konuşacak inşallah. İnançlarına ve başaracaklarına güvendiğimizden dolayı bütün adaylarımıza kefiliz.” dedi.

Uzun yıllar Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Özel Kalem Müdürlüğü’nü yapan Saadet Partisi Samsun Milletvekili Mehmet Karaman, “Benim Kayınvalidem Güneyceli. Kayınvalidemin annesi 105 yaşında iken benim evimdeydi. Bir gün Erbakan hocam eve geldi. Kayınvalidemin annesi 105 yaşındaki kadıncağız Erbakan hocama diyor ki, ‘Hocam Allah benum ömrümden alsun sana versun.’ Ben bakıyorum 105 yaşında kadıncağız, acaba hocam ne diyecek diye düşünüyorum. Hocam dedi ki, ‘teyze neden Allah senin ömründen alsun da bana versun? Allah’ın hazinesi genuştur, sana da versun, bana da versun.’ Biz inanıyoruz ki bizim davamız Allah rızası içindir. Biz bugüne kadar fazla istemedik demek ki, o yüzden çok belediyemiz olmadı. Biz bu seçimde Rize’yi, Ardeşen’i, Çayeli’ni, Derepazarı’nı ve Rize’deki diğer bütün belediyeleri istiyoruz Allah’ın izniyle.” dedi.

“Peygamber efendimizin tek kelimelik bir hadisi vardır. Bu hadis “kızma”dır. Bu seçim kızmama seçimidir.” diyen Karaman, “Şimdi diyeceksiniz Rizelilere kızma denir mi, biz hep kızarız. Kızmayacağız. Bu seçim kızma seçimi değil, bu seçim gülme seçimidir. Bu seçim anlatma seçimi, bu seçim son kurtuluş çaresi seçimidir. Yerelden genele talan ve israf almış gidiyor. Belediyeler öyle borçlanmış ki, borcu bir bakanlığın beş senelik bütçesine ulaşmış belediyeler var bu ülkede. Türkiye’nin bir beş sene daha kaldıracak hali yok maalesef.” diye ekledi.

saadet-partisi-rize-il-baskanligi-ocak-ayi-il-divan-toplantisi-3.jpg

saadet-partisi-rize-il-baskanligi-ocak-ayi-il-divan-toplantisi-4.jpg

saadet-partisi-rize-il-baskanligi-ocak-ayi-il-divan-toplantisi-11.jpg

saadet-partisi-rize-il-baskanligi-ocak-ayi-il-divan-toplantisi-5.jpg

saadet-partisi-rize-il-baskanligi-ocak-ayi-il-divan-toplantisi-2.jpg

saadet-partisi-rize-il-baskanligi-ocak-ayi-il-divan-toplantisi-6.jpg

saadet-partisi-rize-il-baskanligi-ocak-ayi-il-divan-toplantisi-7.jpg

saadet-partisi-rize-il-baskanligi-ocak-ayi-il-divan-toplantisi-8.jpg

Editör: Medya Laz