ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Sanayi Sitesi'nin 42 yıllık imar ve mülkiyet sorununun çözülmesinin ardından Başkan Hakan Tütüncü, 250 yeni işyeri geleceğini müjdeledi. Tütüncü esnafı kapı kapı ziyaret ederek 'Hayırlı kazançlar' diledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçen yıl Akdeniz Sanayi Sitesi'nin mülkiyet sorununu çözüme kavuşturarak esnafa tapularını teslim etmişti. Başkan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk 'ü ziyaret ederek 42 yıl sonra çözüme kavuşturulan bölgeye 250 dükkan yapılacağı müjdesini verdi. Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Mehmet Öztürk ve yönetimini ziyaret eden Başkan Tütüncü, sanayi esnafının bu anı 42 yıldır özlemle beklediğini söyleyerek Akdeniz Sanayi Sitesinin Antalya için önemini vurguladı.

Geçmişi ve hatıraları andığımız güzel bir vakti paylaşmanın içersinde olduğunu söyleyen Başkan Tütüncü, “2009 yılında göreve geldiğimiz ilk günden itibaren en çok dikkat ettiğimiz ve hizmet vermeye çalıştığımız Akdeniz Sanayinin önemli olduğunu çok iyi biliyorduk. Akdeniz Sanayisi Antalya ve Kepez için çok önemli. Akdeniz Sanayi Sitesi sadece şehrimizin değil, çevre il ve ilçelerden de yüzlerce vatandaşımızı durağı oluyor. Burada muhteşem bir sosyal hareketlilik var ve bu hareketlilik Antalya'nın vitrini haline gelen Akdeniz Sanayi Sitenin önemini bizlere bir kez daha hatırlatıyor" diye konuştu.

MÜLKİYET SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ 250 DÜKKAN KAZANDIRDI

Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk ise “2 bin 500 iş yerimizin bulunduğu, yaklaşık 15 bine yakın çalışanımızın olduğu Akdeniz Sanayi Sitemizin birçok sorunları vardı. Bu sorunların başında sitemizin 60 sokağında bulunan asfalt sorunları, mülkiyet sorunları, kat artışı sorunları ve park sorunları gibi yıllardır çözüme kavuşturulmayı bekleyen problemlerimiz vardı. Sayın Kepez Belediye Başkanımız Hakan Tütüncü göreve geldiği ilk günden itibaren bizleri sürekli ziyaret etti. Biz de Akdeniz Sanayi Sitesi yönetimi olarak yaşadığımız sorunları Başkanımız Tütüncü'ye ilettik. Başkanımız Hakan Tütüncü 42 yıldır çözülemeyen Sanayi Sitesinin mülkiyet sorununu şapkadan tavşan çıkarır gibi çözüme kavuşturdu. Mülkiyet sorununun çözüme kavuşturulmasıyla birlikte 250 sanayi dükkanı yapılacak ve 1500 kişiye ekmek kapısı olacak. Sayın başkanımıza yönetimiz ve şahsım adıma yürekten teşekkürlerimi iletiyorum" dedi. Başkan Tütüncü ziyaretin ardından Akdeniz Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha