ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Manavgat Türkbeleni Kent Park Kütüphanesi, öğrencileri misafir etmeye devam ediyor. Sosyal mesafe kuralları içerisinde sıcak ve sessiz bir ortamda ders çalışma imkanı bulan öğrencilere ücretsiz çay ikramı da yapılıyor.

Öğrencilerin daha iyi bir ortamda kitap okumaları ve ders çalışmalarını sağlayan Büyükşehir Belediyesi'nin Manavgat Türkbeleni Kent Parkı bünyesinde bulunan kütüphanesi öğrencilere sıcak ve sessiz ortamda ders çalışma imkânı sağlıyor. Değişik konularda 5 bin kitabı bünyesinde bulunduran kütüphanede, ders çalışmak isteyen öğrencilere bilgi kaynağı ve uygun ortam sağlanıyor.

Üniversite sınavı ve KPSS'ye çalışan gençler kütüphanede kendilerine sunulan imkanlardan ve ortamdan oldukça memnun. Pazar hariç her gün 08.30 ile 17.30 saatleri arasında hizmet veren kütüphanede ücretsiz çay imkanının yanı sıra, öğrenciler için tekli çalışma alanları da mevcut.

SESSİZ VE SAKİN BİR ORTAM

Kütüphanenin kendileri için önemli olduğunu belirten lise öğrencisi Alper Uysal, “Sınavların yaklaşmasıyla birlikte ders tempomuz arttı. Okuldan arta kalan zamanlarımızı en iyi şekilde değerlendirmek adına Büyükşehir Belediyemizin Türkbeleni'ndeki kütüphanesine geliyoruz. Türkbeleni Kütüphanesi'nde sessiz ve sakin bir ortamda derslerimize çalışıyoruz, ödevlerimizi yapıyoruz. Burada sağlığımız için hijyen, maske ve mesafe kurallarına da dikkat ediliyor. Bu da bizi mutlu ediyor. İstediğimiz kitapları burada bulabiliyoruz, ödevlerimizi en iyi şekilde hazırlıyoruz. Konsantrasyonumuz hiçbir şekilde dağılmıyor ve derslerimize daha adaptasyonlu bir şekilde çalışıyoruz. Böylesine güzel bir ortamı hazırlayan Antalya Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: dha